توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی در کویر | اتاق خبر
کد خبر: 314783
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 10:39
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور بر توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی در کویر تاکید کرد و گفت: به زودی دستورالعمل کویرنوردی تصویب و ابلاغ می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مرتضی رحمانی موحد عصر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی فرآیندی بسیار توانا و بالقوه است که با فعالیت‌های استانی می‌تواند به جریانی قوی و بالفطره تبدیل شود.

وی بابیان اینکه صنایع‌دستی کشور به‌خصوص صنایع‌دستی در استان خراسان جنوبی نیاز به کارت ویزیتی دارد که ایران و تمدن را به جهانیان بشناساند، افزود: در صنایع‌دستی می‌توانیم تولیدات انبوهی بانام و نشان ایرانی در مقیاس جهانی داشته باشیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه بایستی به استان‌های ناشناخته همچون استان خراسان جنوبی توجه ویژه صورت پذیرد، گفت: خوشبختانه استان خراسان جنوبی در جذب گردشگران خارجی پیشرفت خوبی را داشته است.

وی بابیان اینکه پس از برجام می‌توانیم چرخ‌های روغن‌کاری شده توسعه گردشگری را به حرکت درآوریم، بیان داشت: با به کار بردن ابتکار، انگیزه جوانان، استعدادهای جوانان و میراث معنوی می‌توانیم به مهمانان بیشتری برای گردشگری دسترسی پیدا کنیم.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه همه باید در خدمت گردشگری و فراهم کردن زیرساخت‌ها در این زمینه باشند، اظهار داشت: تلاش‌های بسیار مضاعفی صورت گرفته است تا بتوانیم تغییر نگاه به کویر در حوزه داخلی کشور را فراهم کنیم.

وی ضمن اشاره به اینکه ۲۵ درصد خاک کشور کویر است، افزود: نگاهی که باید به کویر باشد بایستی در راستای توسعه پایدار باشد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور بیان داشت: اتفاق بسیار مهمی که طی دو سال گذشته در راستای توسعه کویر اتفاق افتاده است امنیت کویر همراه با توسعه پایدار است.

رشد ۶ درصدی گردشگری در کشور

وی افزود: کمیسیون مرکزی در قالب دستگاه‌ها و نهادها فعالیت خواهند کرد و به زودی دستورالعمل کویرنوردی برای استفاده بهینه از کویر و تسهیل کار برای تورگردانان تصویب و ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کویر لوت در نوبت ثبت جهانی شدن است و پرونده آن در حال تکمیل است، گفت: استان خراسان جنوبی تاکنون ۲۶ مورد بوم گردی برای صندوق کارآفرینی نوین معرفی کرده است.

روحانی موحد بابیان اینکه کمپ دهسلم نهبندان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است که به سرعت به پایان خواهد رسید و مورد خدمت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه کویر دارایی است که باید کمترین خسارت را ببیند، افزود: توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی در کویر باید در دستور کار قرار گیرد که موجب توسعه اقتصادی و فرهنگی منطقه شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور بابیان اینکه ۶۰ درصد جمعیت گردشگری با انگیزه مذهبی و دینی سفر می‌کنند، بیان داشت: در ۹ ماهه اول سال جاری گردشگری ۶ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی در جذب گردشگری آینده بسیار روشنی دارد، گفت: با عبور از محدودیت‌های پسا برجام و توسعه ناوگان هوایی باید به سمتی برویم که روزانه ۸ پرواز در استان داشته باشیم.

وی افزود: در خصوص سامان‌دهی باغ‌های جهانی استان و بوم گردی بودجه‌ای برای استان خراسان جنوبی در نظر گرفته‌شده است که بخشی از آن در سال جاری و بخشی در سال آینده تعلق می‌گیرد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید