سیاسی بازی و هیاهوی رسانه‌ای در مجلس خبرگان راه ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 314784
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 10:46
رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در واکنش به سیاسی کردن انتخابات خبرگان رهبری، گفت: این جایگاه مقدس است و سیاسی بازی، جناح بندی، فرقه‌گرایی و این گونه بحث‌ها در مجلس خبرگان راه ندارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی در حاشیه همایش «امنای امت، جایگاه وظایف و کارآمدی مجلس خبرگان رهبری» که در مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا به اعضای خبرگان رهبری امنای امت می‌گویند، اظهار داشت: مردم با حضور در انتخابات و برگزیدن کاندیدای مجلس خبرگان، اعضای این نهاد را برای دومنظور امین خود می‌کنند.

وی، دو وظیفه اعضای مجلس خبرگان را انتخاب و نظارت بر رهبر عنوان کرد و گفت: نظارت بر رهبری بدین معناست که مجلس خبرگان توجه داشته باشد که رهبر موجود شرایط رهبری خود را از دست ندهد و همانند روز انتخاب، بر همه امور مسلط باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: مردم اعضای خبرگان را امین خود می‌دانند تا آنها نسبت به خیر و شر و وقایعی که در کشور رخ می‌دهد، آگاهی و توجهات لازم را داشته باشند.    

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با تأکید بر اینکه امین بودن از سوی مردم شرایطی دارد، گفت: کسی که می‌خواهد از طرف مردم در مجلس خبرگان رهبری امین شود، حتما باید مجتهد باشد.

کاندیدای مجلس خبرگان باید مجتهدشناس باشد

وی با تأکید بر اینکه کاندیدای مجلس خبرگان باید مجتهدشناس باشد، ابراز داشت: کسی که باید در شرایط خاص، رهبر امت را انتخاب کند، اگر خود اهل تشخیص نباشد، چه کسی را می‌خواهد انتخاب کند؟

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در واکنش به سیاسی کردن انتخابات خبرگان رهبری، گفت: این جایگاه مقدس است و سیاسی بازی، جناح بندی، فرقه گرایی و این گونه بحث ها در مجلس خبرگان راه ندارد.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه همیشه بهترین افراد در مجلس خبرگان رهبری حضور داشته‌اند، ابراز داشت: اعضای خبرگان در این چهار دوره کسانی بودند که از سوی قاطبه مردم در حوزه انتخابیه خود شناخته شده بودند و مردم آنها را به تقوا، دیانت، پاکی و زهد علمی می‌شناسند.

وی در پایان بار دیگر با اشاره به هیاهوهای سیاسی برخی گروه‌ها در خصوص انتخابات خبرگان رهبری، تصریح کرد: این حرف‌هایی که در برخی مجامع سیاسی می‌زنند، در خبرگان رهبری جایی ندارد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید