سرمایه‌گذاری اروپایی در پالایشگاه غلات زر | اتاق خبر
کد خبر: 314792
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 11:25
با حضور مدیران عامل هلدینگ زر و شرکت BARENTZ، یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدی و صنعتی هلند در صنعت غذا، تفاهم‌نامه مشارکت و سرمایه‌گذاری در نخستین پالایشگاه غلات کشور به امضا رسید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، این تفاهم‌نامه برای توسعه روابط اجرایی و صنعتی به‌ویژه همکاری در زمینه انتقال دانش و تکنولوژی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران و هلند و همچنین همکاری به منظور توسعه روابط دوجانبه دو کشور بین گروه صنعتی و پژوهشی زر مجری نخستین پالایشگاه غلات در خاورمیانه و شرکت BARENTZ هلند منعقد شد.

 

فاز نخست پالایشگاه غلات زر که آذرماه توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور و جمعی از وزرا و معاونان افتتاح شده بود، با تکیه بر مزیت‌های تأمین، تولید و توزیع کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برنامه‌ریزی شده و می‌تواند با فرآوری روزانه هزاران تن غلات، خوراک ده‌ها واحد تولیدی زیردستی در شاخه‌های متنوع صنعتی را پالایش و فراهم آورد.

 

این پالایشگاه به عنوان بندر خشک دارای ویژگی‌های استقرار در تقاطع ترانزیتی درون کشوری و دسترسی به شبکه ریلی سراسری است و راه‌اندازی کامل آن، امکانی برای توسعه صادرات غیرنفتی از طریق ارائه محصولات فرآوری شده و ارائه خدمات فنی و مهندسی بر پایه دانش فنی بومی فراهم می‌کند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید