پارلمان اروپا، اعدام و شکنجه در بحرین را محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 314973
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 23:31
پارلمان اروپا با صدور بیانیه‌ای مشترک ضمن محکومیت‌ اعدام‌ و شکنجه فعالان سیاسی بحرین از پادشاه این کشور خواست از اعدام «محمد رمضان» منصرف شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا با صدور بیانیه‌ای شکنجه مستمر زندانیان در بحرین را محکوم کرد و علیه بدرفتاری‌های غیرانسانی و خشونت بارِ نیروهای امنیتی زندان علیه بازداشت شدگان موضع گرفت.

ببه گزارش شبکه العالم، پارلمان اروپا روز گذشته (پنج شنبه) ببا ابراز نگرانی درباره سلامت جسمی و روحی زندانیان، از دولت بحرین و به ویژه «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه این کشور خواست با صدور عفو پادشاهی، حکم اعدام «محمد رمضان» از فعالان سیاسی این کشور را لغو کند یا در مجازات او تخفیف قائل شود.

پارلمان اروپا همچنین از قوانین مبارزه با تروریسم در بحرین ابراز نگرانی کرد و آن‌ها را قوانینی برای مجازات عقاید و باورهای سیاسی دانست و تاکید کرد که این قوانین برای جلوگیری از فعالیت‌های سیاسی شهروندان وضع شده‌اند.

علاوه بر این، پارلمان اروپا، تحقیقات فوری بحرین در خصوص شکنجه در این کشور را خواستار شد و بر ضرورت تحت پیگرد قرار دادن شکنجه‌گران تاکید کرد و لغو همه اعترافاتی را خواهان شد که تحت شکنجه، از متهمان گرفته شده است.

این بیانیۀ پارلمان اروپا، توسط 129 تن از نمایندگان امضا شده است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید