ارتش سوریه در موضع تهاجمی قرار گرفته و فشار بر اسد کاهش یافته است | اتاق خبر
کد خبر: 315030
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 09:02
نیویورک تایمز:
روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در نزدیکی حلب، نوشته است که از زمان آغاز عملیات روسیه در سوریه، ارتش در موضع تهاجمی قرار گرفته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی در مورد پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه، نوشته است که نیروهای دولتی اکنون در موضع تهاجمی قرار گرفته‌اند.

این روزنامه با اشاره به ادامه حملات هوایی روسیه در سوریه، نوشته است که نیروهای ارتش سوریه «تقریبا شورشیان را در شهر حلب محاصره‌ کرده‌اند.»

نیویورک تایمز آزادسازی احتمالی شهر حلب توسط نیروهای ارتش سوریه را نیز «ضربه‌ای بزرگ» به گروه‌های مسلح مخالف دولت توصیف کرده و نوشته است: «پیشروی‌های اخیر دولت روشن کرده است که مداخله روسیه، نه فقط مواضع دولت را تثبیت کرده، بلکه آن‌ها را قادر به پیشروی ساخته و فشارها را از روی (بشار) اسد (رئیس‌جمهور سوریه) برای امتیازدهی در مذاکرات، برداشته است.» 

هرچند محاصره حلب هنوز کامل نشده، اما حملات روز گذشته نیروهای هوایی روسیه و ارتش سوریه، یکی از مسیرهای اصلی دسترسی به مخالفان مسلح را مسدود کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش در مورد حملات هوایی روسیه آمده است: «پشتیبانی هوایی، پیشروی شورشیان را کند کرده و به دولت اجازه داده که برخی از نواحی را بازپس بگیرد.»

نیروی هوایی ارتش روسیه از 30 سپتامبر سال 2015 به درخواست دولت سوریه در این کشور دست به عملیات زد. مسکو می‌گوید طی چند هزار پرواز در سوریه، هزاران موضع گروه‌های تروریستی را هدف قرار داده است.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید