پنتاگون تصاویر مربوط به شکنجه زندانیان را منتشر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 315091
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 14:22
واحد مرکزی خبر نوشت: وزارت دفاع آمریکا روز جمعه 198 تصویر مربوط به شکنجه زندانیان را در بازداشتگاه های ارتش آمریکا در افغانستان و عراق منتشر کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا روز جمعه 198 تصویر مربوط به سو استفاده از بازداشت شدگان را در بازداشتگاه ارتش آمریکا در افغانستان و عراق منتشر کرد.

پنتاگون تصریح کرد این تصاویر، که در آن بریدگی و آثار ضربات بر روی بازو و پاهای زندانیان دیده می شود، در چارچوب تحقیقات قضایی در خصوص 56 مورد بدرفتاری احتمالی نظامیان آمریکایی جمع آوری شده است.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، که از بیش از ده سال پیش برای به دست آوردن این تصاویر در چارچوب قانون در مورد آزادی بیان تلاش می کند، اعلام کرد تصاویری که منتشر شد بخشی از مجموعه 2000 عکس است که بیشتر آنها محرمانه است.

جمیل جعفر Jameel Jaffer معاون حقوقی اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا گفت: «تصاویری که همچنان محرمانه است، بهترین مدرک در خصوص سو استفاده هایی است که در بازداشتگاه های نظامی رخ می دهد.»

وی افزود:« انتشار انتخابی توسط دولت (آمریکا) ممکن است نمایشی گمراه کننده از میزان سوء استفاده به افکار عمومی ارائه کند.»
تصاویری که روز جمعه منتشر شد هر چند تکان دهنده است، احتمالا تاثیری مانند تصاویر منتشر شده در مورد شرایط بازداشت برخی زندانیان در زندان ابوغریب عراق در سال 2004 ندارد. برخی زندانیان این زندان از سو استفاده جسمی،‌ جنسی، شوک الکتریکی و اعدام های ساختگی در این زندان خبردادند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید