سال 95 سال رونق کسب و کار و شکوفایی اقتصادی است | اتاق خبر
کد خبر: 315325
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 04:59
واعظی:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بعد از برداشته شدن تحریم‌ها باید اولویت جدی دولت اقتصاد باشد گفت:‌این صحبت من به این معنی نیست که اولویت دولت اقتصاد نبوده اما به دلیل محدودیت‌ها حرکت ها کند بوده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمود واعظی در جلسه شورای اداری استان اصفهان همزمان با افتتاح 1375 طرح در این استان با بیان اینکه هرگاه به اصفهان سفر کرده ام این شهر را دارای ابتکار نو و پیشرفت دیدم اظهار کرد: در زمان جنگ در هر بخشی که می رفتیم بیشترین تعداد آن‌ها از بچه های اصفهان بودند و حتی در تعداد شهدا نیز اصفهان قابل مقایسه با شهرهای دیگر نبود. مردم نه تنها برای اسلام و وطنشان حاضر شدند از جان خود بگذرند بلکه در توسعه استان و کشور نیز گام های خوبی برداشتند.

وی با اشاره به اینکه امسال سالی با همت و مقاومت بود و مردم به خوبی مشکلات را تحمل کردند اظهار کرد: تیم مذاکره کننده بدون هیچ فشاری توانست مذاکرات خوبی انجام دهد و از حقوق ملت ایران دفاع کند. اصولی که برای دولت و تیم مذاکره کننده تصویب شده بود در نهایت باعث بهترین نتیجه از مذاکرات شد.

وی تصریح کرد: در ارتباط با مباحث خارجی هیچ‌گاه نگاهی به مسایل جناحی و گروهی نبوده و هر کس هم در ارتباط با خارج کار می‌کند باید نگاهی ملی داشته باشد نه جناحی.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو اضافه کرد:‌نباید به این موضوع به دلیل اینکه انتخابات را پیش رو داریم نگاه جناحی شود. این پیروزی و برداشته شدن تحریم‌ها در نهایت باعث خواهد شد که مشکلات اقتصادی حل شود البته این امر نیز باید از اولویت های جدی دولت باشد. لازم به ذکر است این صحبت من به معنی این نیست که اولویت دولت اقتصاد نبوده است اما به دلیل محدودیت هایی که کشور با آن مواجه بود حرکت ها کند پیش می رفت.

وزیرارتباطات با بیان اینکه امیدارم سال 95 سال رونق کسب و کار و شکوفایی اقتصادی باشد اضافه کرد: خوشبخانه زیرساخت های مناسبی در اصفهان وجود دارد و با توجه به اینکه امروز نیز به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رفته ام متوجه شده ام که این شهر نیروی انسانی نخبه ای وجود دارد که امیدوارم بعد از برداشته شدن تحریم‌ها با توجه به پتانسیلی که این شهر دارد جهش خوبی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان زیرساخت های صنعتی ،‌خدماتی، کشاورزی و ... زیادی دارد ادامه داد: بعد از سفر رئیس جمهور از استان اصفهان مدام سراغ آب زاینده رود را می گیرند زیرا این مسأله هم برای زیبایی اصفهان و هم برای تالاب امر مهمی است. البته استان مشکلات خشکسالی زیادی داشته اما امیدوارم با نیروی انسانی مستعد در شرایط جدید شاهد رشد این استان باشیم.

واعظی با بیان اینکه در حوزه ارتباطات در دو سال و نیم اخیر عنایت خاصی به استان شده است تصریح کرد: این استان به دلیل اهمیت بین‌المللی پیشرفت در مسائل اقتصادی و هم‌چنین جمعیت استان و بسیاری از دلایل دیگر باعث شده که عنایت خاصی به این استان شده باشد و در ادامه نیز امیدواریم با آماده کردن زیرساخت ها بتوانیم شاهد جهش بیشتری باشیم که در این سفر نیز طرح هایی حدود 816 میلیارد تومان اعم از اپراتورها و بخش خصوصی و دولتی برای زیرساخت ها و شبکه دسترسی سرمایه‌گذاری شده است.

واعظی در واکنش به صحبت استاندار اصفهان مبنی بر اینکه در این استان نقاط کور زیاد وجود دارد، تصریح کرد: از صبح تا به الان که در این شهر هستم تلفن بنده نیز در مسیر جاده چند بار قطع شد و از شما می خواهم بررسی کنید تا مشکل پوشش نقاط کور شهر و جاده ای حل شود و دیگر شاهد نقاط کور در شهر و جاده اصلی نباشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه اصفهان شهری هوشمند به عنوان پایلوت است، ادامه داد: ابتدا در این شهر در شهرسازی زیبا شد و پس از آن تهران به این شکل شد. حدود 16 هزار و 700 میلیارد ریال پروژه در این شهر افتتاح شود کار بزرگی است و پوشش زیادی را می طلبد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید