دوستم و پدرم هر دو فاسد بودند؛چون توبه نکردند آنها را کشتم | اتاق خبر
کد خبر: 315540
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 21:41
ادعاهای یک متهم به قتل در دادگاه:
اعتماد نوشت: رسیدگی به پرونده مردی که در کمتر از یک سال، پدر و دوست خود را به بهانه «فساد اخلاقی» به قتل رسانده است با عدم حضور شاکیان با پیچیدگی روبه‌رو شد.

اتاق خبر -  متهم مردي ميانسال است كه علاوه بر دو فقره قتل، سابقه جرايم مختلفي چون ضرب و جرح عمدي و خريد و فروش مواد مخدر در شهرستان تايباد خراسان رضوي را نيز در پرونده خود دارد.


او روز گذشته از زندان رجايي شهر به شعبه دوم دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي توكلي منتقل شد و گفت: «من تعداد شاكي‌ها را نمي‌دانم اما اين را مطمئنم كه آنها براي شكايت به دادگاه نمي‌آيند و تنها اگر مرا به زندان تايباد بفرستيد، براي پيگيري پرونده‌شان خواهند آمد.»
متهم از سال ٨٩ با كشتن پدرش در تايباد تحت تعقيب پليس قرار گرفت. بررسي‌ها نشان مي‌داد او پدرش را با انگيزه اختلافات اعتقادي به قتل رسانده و متواري شده است. تحقيقات براي دستگيري متهم ادامه داشت تا اينكه او بار ديگر در ٢٩ دي ٩٠، مرد ٤٠ ساله‌اي را با بهانه فساد اخلاقي در حومه تهران به قتل رساند. با سرنخ‌هاي متعددي كه از اين حادثه در اختيار كارآگاهان پايگاه دهم پليس آگاهي پايتخت قرار گرفت، متهم دستگير و مورد بازجويي قرار گرفت.
با اعتراف او به ارتكاب هر دو قتل، پرونده‌اش براي صدور حكم به شعبه ١١٣ وقت دادگاه كيفري استان تهران ارسال شد. او در جلسه رسيدگي از انجام قتل‌ها اعلام رضايت كرد و گفت: « اينكه چرا سيف‌الله – مقتول ٤٠ ساله – را كشتم بماند اما من پيش از اين دو سال به او وقت داده بودم تا توبه كند اما اين كار را نكرد. حتي يك بار شمشيري بزرگ جلويش گذاشتم و گفتم مي‌توانم با اين كارت را تمام كنم اما مي‌خواهم به تو فرصت بدهم. وقتي ديدم توبه نمي‌كند، تصميم گرفتم او را بكشم. روز حادثه زنگ زدم و از او خواستم با موتورش پيش من بيايد و چيزي را از طرف من به جايي ببرد. وقتي آمد، ١٠ هزارتومان به او دادم. آن پول حقش بود اما بعد با ضربات چاقو كشتمش. من پشيمان نيستم. شما هم نمي‌توانيد من را قصاص كنيد. » او درباره قتل پدر خود نيز حرف‌هاي مشابهي تكرار كرد و گفت: «پدرم را به خاطر فساد كشتم. او هم به حرف‌هاي من گوش نداد و باعث شد به قتل برسانمش.»
متهم پيش از اين به اتهام قتل سيف‌الله به اعدام محكوم شده است اما رسيدگي به پرونده قتل پدرش به دليل عدم حضور اولياي دم به روزهاي بعدي موكول شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید