وام روسیه به ایران در دستور کار مذاکرات مسکو | اتاق خبر
کد خبر: 315597
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 01:12
«محمد خزاعی» معاون وزیر اقتصاد و دارایی که در راس هیاتی برای مذاکره برای برنامه ریزی استفاده از وام دولتی روسیه به مسکو آمده است، مذاکرات کاری برای رسیدن به توافق و امضای پیش نویس قراردادها را در دستور کار دارد.

اتاق خبر: بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو امروز (یکشنبه) اعلام کرد: خزاعی معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در راس هیاتی متشکل از مقام های معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت نیرو و راه آهن وارد مسکو شد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ بخشی از برنامه مذاکرات سه روزه این هیات با طرف روسی در خصوص پیش نویس قرارداد اعتبار صادراتی دولتی پروژه های راه آهن گرمسار اینچه برون و نیروگاه حرارتی بندر عباس است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران دوشنبه 8 فوریه برای انجام مذاکراتی با مسئولان وزارت دارایی روسیه وارد مسکو می شود.
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو نیز شنبه (دیروز) در جمع خبرنگاران گفت که محور مذاکرات معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در باره قراردادهای خط اعتباری مسکو به تهران است.
مسکو و تهران از چند ماه پیش برای واگذاری وام 5 تا 7میلیارد دلاری به ایران برای اجرای طرح های اقتصادی و صنعتی با مشارکت روسیه مذاکره می کنند و این موضوع در جریان دیدار سه ماه پیش «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به تهران هم مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
«علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام هم که به تازگی به مسکو سفر کرده است در پایان دیدار خود روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به قراردادهای توافق شده میان دو کشور گفت: در زمان حاضر در زمینه های مختلف حدود 40 میلیارد دلار قرارداد همکاری میان مقامات دو کشور پاراف شده که در انتظار تامین اعتبار از سوی طرف روسی است.
وی افزود: البته در ملاقات های انجام شده با مسئولان عالی دولت و همچنین رئیس جمهوری روسیه قول های مساعد در جهت تامین اعتبارات مورد نظر داده شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید