کیفیت محصولات،‌ شرط تداوم صادرات به روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 315773
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 16:39
یک عضو هیات‌ رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به آغاز صادرات محصولات لبنی و کشاورزی به روسیه گفت: برای تداوم این صادرات باید کیفیت تولیدات‌مان را بهبود ببخشیم.

اتاق خبر: غلامرضا نوری قزلجه اظهار کرد: شرایط بوجود آمده در منطقه این فرصت را برای ما پیش آورده که بتوانیم بحث صادرات به روسیه به ویژه محصولات غذایی و کشاورزی را پیگیری کنیم. این مساله یکی از ضرورت‌های امروز بخش کشاورزی ماست؛ هم برای توسعه بخش، هم ساماندهی بازار داخلی محصولات‌مان ضروری بود چون در یکی دو سال اخیر با توجه به محدودیتی که برای صاردات به عراق پیش آمده بود،‌ تولیدکنندگان متضرر می‌شدند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی ادامه داد: برای تدوام صادرات،‌ باید اقداماتی را در حوزه سیاسی انجام دهیم که این شرایط فراهم است؛ در حال حاضر از نظر سیاسی و مرادواتی که می‌توانیم با روسیه داشته باشیم مشکلی نداریم.

وی افزود: بحث بعدی به حوزه اقتصادی برمی‌گردد. وزارتخانه‌های اقتصادی ما باید از نظر وابسته‌هایی که می‌توانند در روسیه داشته باشند حضور فعال داشته باشند؛ هم‌چنین نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران می‌توانند برخی کارها را تسهیل کنند. اتاق‌های بازرگانی و فعالیت تجار هم از یک بُعد می‌تواند کمک کند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: از بُعد دیگر به کیفیت محصولاتی که در داخل داریم برمی‌گردد. برای تداوم این صادرات باید کیفیت تولیدات‌مان را بهبود ببخشیم؛ آن‌هایی که از کیفیت کامل برخوردار هستند حفظ کنیم و مابقی را از نظر کیفیت و استانداردهای جهانی تقویت کنیم تا این شرایط ماندگاری داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر چنین نباشد ممکن است روسیه در شرایط فعلی از روی ناچاری با واردات کالاهای ما موافقت کند ولی اگر روابط‌شان با سایر کشورها بهبود پیدا کند می‌توانند به‌سرعت برای واردات‌شان جایگزین پیدا کنند. به همین خاطر ما بایستی به کیفیت محصولات‌مان توجه کنیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید