لغو تحریم به معنای رفع مشکلات نیست | اتاق خبر
کد خبر: 315926
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 23:42
رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد
لغو تحریم ها باعث از بین رفتن تمام مشکلات اقتصادی نخواهد شد.

اتاق خبر- حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد در پاسخ به سوالی در مورد وضع اقتصاد کشور بعد از رفع تحریم های بازرگانی اعلام کرد که لغو تحریم ها باعث از بین رفتن تمام مشکلات اقتصادی نخواهد شد.
سلاح ورزی در گفت و گو با اتاق خبر با بیان اینکه بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به تحریم ها مرتبط بوده است، گفت: آنچه که مسلم است، بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به تحریم ها مرتبط است و رفع این تحریم ها می تواند باعث حرکت در اقتصاد کشور شود. اما این که انتظار داشته باشیم که با رفع تحریم ها مشکلات اقتصاد کشور حل خواهد شد اشتباه است.
رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد با اعلام اینکه رفع تحریم ها از نظر روانی بر اقتصاد کشور تاثیر مثبتی داشته است، ادامه داد: این تاثیر مثبت را می توان در بازارهایی مانند بورس و بازارهای دیگر می توان دید. با این شرایط پیشبینی می شود که در سال آینده اقتصاد کشور با رشد اقتصادی قابل قبولی مواجه خواهد شد.
وی با تاکید بر مشکل مدیریت در اقتصاد کشور، گفت: این سو مدیریت و موانعی که در مقابل فضای کسب و کار وجود دارد را می توان به عنوان تحریم های داخلی نام برد که باعث شده است مشکلات اقتصاد کشور با رفع تحریم ها نیز از میان نرود. مادامی که ما نتوانیم با تسهیل فعالیت در سیستم اقتصادی کشور برای فعالان اقتصادی و بخش خصوصی مشکلات اقتصادی کشور همچنان وجود خواهند داشت.
سلاح ورزی مشکل اصلی اقتصاد کشور را مشکلات فضای کسب و کار و فعالیت در این فضا خواند و گفت: تا زمانی که مقررات دست و پاگیر برای فعالیت بخش خصوصی در کشور وجود دارد نمی توان به تغییرات جدی در اقتصاد کشور امیدوار بود.
رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد با رد تبدیل شدن ایران به بازار محصولات مصرفی بعد از رفع تحریم ها، از تصمیمات اقتصادی دولت بعد از رفع برجام دفاع کرد و گفت: به نظر می رسد که دولتمردان این تهدید را دریافته اند و قصد ندارند کشور را به یک وارد کننده تبدیل کنند. به نظر می رسد که دولت، با دوراندیشی و استفاده از تجربیات گذشته سعی دارند که از این فرصت نهایت استفاده را کنند.
وی در پایان وضعیت بخش خصوصی را برای سال آینده امیدوار کننده توصیف کرد و ادامه داد: با توجه به رفع تحریم ها و موانع مالی بخش خصوصی، این انتظار می رود که این بخش در سال آینده بتواند حرکت رو به جلویی داشته باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید