طرح پایش محصولات کشاورزی در استان کرمانشاه انجام می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 315946
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 00:26
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: طرح پایش محصولات کشاورزی به ویژه نظارت بر ۱۴ محصول پرمصرف در استان کرمانشاه در دستور کار اجرا قرار دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، شهریار مستوفی در نشست خبری که امروز دوشنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۵ تمامی کارخانجات استان کرمانشاه موظف‌اند نشانگرهای تغذیه‌ای را بر روی محصولات خود درج نمایند.

وی افزود: در ۹ ماهه امسال ۷۹۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی در استان به عمل آمد و نظارت بر ۱۱۳ واحد تولیدی صنعتی را در استان در دستور کار داریم همچنین ۷۹ واحد کارگاهی دارای شناسه در استان وجود دارد.

مستوفی به برخورد جدی با تولیدکنندگان متخلف و عرضه مواد غذایی و آرایشی غیر بهداشتی در استان اشاره کرد و گفت: معاونت غذا و دارو به تخلفات رسیدگی و بر اساس قانون برخورد مناسب با نوع تخلف اعمال خواهد شد.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: در ۹ ماهه امسال ۳۳۹ برند را در استان بررسی و نمونه برداری کردیم و موارد عدم انطباق را یافتیم و به طورجدی بحث پایش محصولات کشاورزی در استان را در برنامه داریم.

وی شماره تماس ۳۴۲۶۲۸۳۸-۰۸۳ آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص تخلفات بهداشتی در زمینه مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی عنوان کرد و گفت: ما در بخش کشاورزی ۱۲ محصول پرمصرف را شناسایی کردیم و بحث پایش را محصولات کشاورزی از نظر میزان سموم و کود و... در برنامه داریم.

مستوفی همچنین گفت: ما نسبت به سبوس گیری نان نظارت کامل داریم و بهترین نان برای استفاده را نان سنگک به دلیل برخورداری از سبوس می دانیم چراکه سبوس منبع غنی فیبر است و برای بیماران دیابتی نیز مناسب است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید