دختران جوانی که به سادگی گول می خورند | اتاق خبر
کد خبر: 316129
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 19:54
جوان 24ساله به اسم خواستگار خانه های آنها را خالی کرد
شرق نوشت: سرقت از منزلی در منطقه فرمانیه چند روز قبل از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ به کلانتری تجریش اعلام شد و پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اتاق خبر - دختر شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ٩:٣٠ روز حادثه همراه مادرم از منزلمان خارج و در ساعت ١٦ پس از بازگشت متوجه شدیم منزلمان مورد سرقت قرار گرفته و اموالی از قبیل طلا، سکه، ٣٠٠‌ هزار تومان وجه نقد، ٢٠ قاب ساعت مچی مردانه و زنانه (مارک)، لباس زنانه و مردانه (مارک)، کیف‌وکفش ورزشی (مارک) و تعدادی از زیورآلات نقره به ارزش تقریبی ٥٠‌ میلیون تومان سرقت شده است».

کارآگاهان اطلاع پیدا کردند سارق یا سارقان بدون هرگونه فشار یا تخریب، با استفاده از کلید وارد منزل شده و اقدام به سرقت کرده‌اند. با توجه به تجهیز محل سرقت به دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان به بررسی تصاویر روز سرقت پرداخته و با بررسی تصاویر موفق به شناسایی تصویر شخصی ناشناس شدند که با پوشش زنانه وارد مجتمع و آپارتمان محل سکونت شاکی در واحد سوم شده بود.

کارآگاهان اطمینان پیدا کردند سارق با اطلاع از نبود مال‌باخته در محل سکونتش و استفاده از کلیدهای تهیه‌شده از محل زندگی شاکی، بدون هرگونه مشکل وارد ساختمان شده و سرقت خود را انجام داده است بنابراین تحقیقات از دوستان و بستگان شاکی و مادرش در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه دختر مال‌باخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «حدود یک ماه پیش با جوانی به نام حامد به عنوان خواستگار آشنا شدم و در این مدت، این شخص در چندین نوبت برای بررسی دکوراسیون به منزل ما تردد داشت».

با دریافت مشخصات «حامد» (٢٤ساله) و انجام بررسی‌های لازم مشخص شد او از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت منزل است که به شیوه‌ای مشابه، با شناسایی دختران جوان و فریب آنها ابتدا اقدام به سرقت کلید منازل آنها کرده و در فرصت مناسب با اطمینان از حضور‌نداشتن مال‌باختگان، دست به دزدی زده است.


کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطمینان پیدا کردند زن ناشناسی که در روز سرقت به منزل شاکی مراجعه کرده همان «حامد» است که با اطلاع از وجود دوربین‌های مداربسته در داخل مجتمع قصد داشت با استفاده از پوشش زنانه مانع از شناسایی و دستگیری خود شود.


با بهره‌گیری از اطلاعات به‌دست‌آمده از سوابق حامد، ابتدا محل سکونت وی در «دوراهی قپان» شناسایی اما در تحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد وی تردد چندانی به این محل ندارد؛ بنابراین در تحقیقات تکمیلی، کارآگاهان ضمن شناسایی یک دستگاه خودرو جنی‌سیز متعلق به متهم، وی را حین تردد با این خودرو در خیابان لواسانی دستگیر کردند. متهم پس از دستگیری به سرقت از منزل شاکی اعتراف و انگیزه خود را انتقام‌گیری بیان کرد.

وی دراین‌باره به کارآگاهان گفت: «چندی پیش شمال رفته بودم که در آنجا ماشینم دچار نقص فنی شد. برای تعمیر ماشین نیاز به پول داشتم؛ به همین علت در تماس با شاکی از وی درخواست پول کردم اما او اظهار کرد درحال‌حاضر این مقدار پول را ندارد؛ از همان روز تصمیم گرفتم تا به شکلی کار وی را تلافی کنم تا اینکه یک روز اقدام به سرقت دسته‌کلید شاکی کردم و به خانه‌اش دستبرد زدم». درحالی‌که متهم در اعترافات اولیه منکر هرگونه سرقت مشابه از دختران و زنان جوان شده و انگیزه خود از سرقت اخیر را صرفا انتقام‌گیری از شاکی اعلام می‌کرد، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مال‌باختگان از میان دختران جوانی شدند که همگی به شیوه‌ای مشابه مورد سرقت قرار گرفته بودند.

آنها پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی متهم، در اظهارات خود بیان کردند «حامد» با ابراز احساسات دروغین، ابتدا آنها را فریب داده و سپس اموالشان را به سرقت برده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید