˝مالی سویینی˝ با صابر ابر و الهام کردا به ایرانشهر می‌آید | اتاق خبر
کد خبر: 316166
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 12:19

به گزارش اتاق خبر، نمایش "مالی سویینی" به کارگردانی مرتضی میر منتظمی از 25 بهمن‌ماه با حضور الهام کردا، صابر ابر و عباس جمالی در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. میرمنتظمی با ارائه توضیحاتی در مورد این نمایش به خبرنگار هنرآنلاین گفت: متن این کار نوشته نمایشنامه‌نویس ایرلندی "براین فری یل" است که توسط حمید امجد ترجمه شده و روایت‌گر زندگی زنی نابیناست که به اصرار همسرش چشم‌هایش را عمل می‌کند و وارد دنیای بینایان می‌شود.

او ادامه داد: برخلاف کارهای قبلی‌ام که همگی بر اساس طرح‌هایی بودند که به شکل کارگاهی کامل می‌شدند، این نمایش بر اساس یک نمایشنامه نوشته شده شکل گرفته است. در واقع نگاه این اثر به روابط انسانی برایم از اهمیت بسیاری برخوردار بود و به همین دلیل به سراغ آن رفتم.

میرمنتظمی با اشاره به دیگر تفاوت‌های تازه‌ترین اثر خود نسبت به نمایش‌های پیشین‌اش عنوان کرد: این کار متفاوت تجربه تازه‌ای برایم به شمار می‌رود و تمرینات دیگری را هم می‌طلبد. برخلاف کارهای قبل‌ام که همگی دکورهایی سنگین و حجیم داشت، صحنه این نمایش خالی است و بازیگر و متن در آن جلوه بیشتری پیدا می‌کند.

این کارگردان جوان با بیان اینکه مراحل نهایی آماده‌سازی کارش را پشت سر می‌گذارد، در رابطه با انتخاب بازیگران نمایش هم گفت: متن، همه چیز را برای من مشخص می‌کند و می‌گوید باید چه کنم. انتخاب بازیگران نیز بر این اساس شکل گرفت.

کارگردان نمایش "p2" در پاسخ به این سئوال که چرا به جای نمایش "سگ لرز" که قصد اجرای آن را امسال داشت این نمایش را به صحنه می‌برد، افزود:: از یک سال پیش با تماشاخانه ایرانشهر قرارداد داشتم و تاریخ اجرایم را می‌دانستم. قرار بود نمایش "سگ لرز" نوشته عباس جمالی را امسال اجرا کنم اما به دلیل قاب عکسی بودن این سالن و عدم هماهنگی هشت بازیگر نمایش که نیاز به تمرینات طولانی مدت داشتند و زمان کوتاهی که تا تاریخ در نظرگرفته شده برای اجرا داشتیم، تغییراتی به وجود آوردیم و نمایش "مالی سویینی" را به صحنه می‌بریم.

او در مورد اینکه چرا آنقدر دیر اقدام به اطلاع‌رسانی نمایش خود کرده است گفت: خودمان کمی در مورد آن سکوت کردیم. نمی‌دانم خوب است یا بد. اما به مانند کارم تجربه جدیدی است.

میرمنتظمی در پایان سخنان خود در رابطه با سرنوشت نمایش "سگ لرز" توضیح داد: صحبت‌هایی با تالار حافظ داشته‌ایم که هنوز خیلی قطعی نیست. طراحی‌های ما برای اجرا در این سالن است، امیدوارم بتوانیم سال آینده این نمایش را در تالار حافظ به صحنه ببریم.

گفتنی است؛ نمایش "مالی سویینی" از 25 بهمن تا 28 اسفندماه در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.

منبع:هنر انلاين

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید