فیلمبرداری پر ریسک فیلم ایستاده در غبار | اتاق خبر
کد خبر: 316210
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 10:41
فیلمبردار فیلم «ایستاده در غبار»؛ شیوه فیلمبرداری این فیلم را پر از ریسک دانست و تاکید کرد که هیچ یک از تصاویر این فیلم آرشیوی نیستند.

به گزارش اتاق خبر، هادی بهروز افزود: این فیلم به صورت سوپر 16 فیلمبرداری شده است و تنها فیلم جشنواره امسال است که با این فرمت فیلمبرداری شده است. البته در دوره‌های گذشته فیلم «یه حبه قند» هم با همین فرمت فیلمبرداری شده بود، ولی تفاوت کار ما با آن فیلم، در متد رنگی و بافت تصویری است.


این فیلمبردار در پاسخ به اینکه بعضی معتقدند بخشی از تصاویر فیلم «ایستاده در غبار» آرشیوی است، تاکید کرد: هیچ‌گونه تصویر آرشیوی نداریم. خوشبختانه در سبک فیلمبرداری به حدی از باور پذیری نزدیک شده‌ایم که تصاویرمان آرشیوی به نظر می‌رسد در حالیکه همه چیز را ساخته‌ایم و فیلمبرداری کرده‌ایم.

بهروز، شیوه فیلمبرداری این فیلم از پر از ریسک دانست و اضافه کرد: پیش از این فیلم پروژه «آخرین روزهای زمستان» را با همین فرمت کار کرده بودیم اما ازآنجاکه قرار بود «ایستاده در غبار» روی پرده سینما نمایش داده شود، بسیاری مرا از این فرمت فیلمبرداری منع می‌کردند و احتمال می‌داند، شکست بخورد ولی ما تمام دوربین‌ها و لنزهای موجود را امتحان کردیم و در نهایت تصمیم گرفتیم از فرمت سوپر 16 استفاده کنیم و بیش از 70 درصد تصاویر با لنزی قدیمی کار شده‌اند که بافتی ایده آل می‌داد وخوشبختانه نتیجه کار راضی کننده است.

 فیلم «ایستاده در غبار» که روایت مستندی از زندگی احمد متوسلیان است، ساخته امیرحسین مهدوی است.

هادی حجازی‌فر در نقش احمد متوسلیان ایفاگر نقش اصلی این فیلم سینمایی و امیرحسین هاشمی، فرهاد فداکار و عماد محمدی از دیگر بازیگران اصلی پروژه هستند.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» آمده است: «احمد که عصیان نوجوانی‌اش را در سکوت گذرانده، فرمانده لشگری می‌شود که باید در دروازه‌های خرمشهر با دشمن بجنگند. اما سرنوشت او فرسنگ‌ها دور از مرز ایران رقم می‌خورد..»

منبع:ايسنا
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید