درآمدهای نفتی همچنان اصلی‌ترین منبع درآمد داعش است | اتاق خبر
کد خبر: 316513
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 23:56
معاون سیاسی سازمان ملل با بیان اینکه درآمدهای نفتی اصلی‌ترین منبع درآمد داعش است، گفت: در قطعنامه جدید سازمان ملل هرگونه ایجاد منفعت از فروش نفت و اشیای باستانی برای رهایی گروگان و کمک مالی برای گروه‌های ترویستی مانند داعش، القاعده و النشره ممنوع است.

اتاق خبر: جفری فلتمن معاون سیاسی بان‌کی مون، دبیر کل سازمان ملل، اعلام کرد علی‌رغم قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل که با هدف توقف تامین مالی داعش اعمال شد درآمدهای حاصل از قاچاق نفت همچنان اصلی‌ترین منبع مالی این گروه تروریستی محسوب می‌شود.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ این مقام ارشد سازمان ملل اعلام کرد: قطعنامه شورای امنیت در ماه دسامبر سال گذشته علیه گروه تروریستی داعش به تصویب رسید و در بسیاری از کشورها در حال اجرا است.

فلتمن تاکید کرد: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته شامل اقدامات نظامی، مالی، حقوقی و فشارهایی که بر گروه تروریستی داعش آمده است این گروه همچنان یکی از بزرگترین چالش‌های زمان ما علیه صلح و امنیت بین‌المللی است.

بنا به آنچه فلتمن می‌گوید استخراج و استفاده از منابع درآمدی ناشی از فروش نفت و منابع طبیعی در کنار اعمال مالیات، ضبط و غارت مکان‌ها و اشیاء باستانی در کنار کمک‌های مالی خارجی از اصلی‌ترین منابع درآمدی داعش هستند.

در قطعنامه جدید سازمان ملل هرگونه ایجاد منفعت از فروش نفت و اشیای باستانی برای رهایی گروگان و همچنین کمک مالی برای گروه‌های ترویستی مانند داعش، القاعده و النشره ممنوع شده است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید