وزیر نفت لطفاً به ۵ سوال پاسخ دهد | اتاق خبر
کد خبر: 316599
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 07:12
الیاس نادران عضو موسس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه از اعلام وزیر نفت برای مصاحبه با خبرنگاران در خصوص پرونده کرسنت استقبال می کند، از زنگنه خواست، به ۵ سوال پاسخ بدهد.

اتاق خبر: الیاس نادران افزود: روز گذشته رئیس جمهور محترم اعلام کردند،"باید با فساد بجنگیم و مبارزه کنیم" و وزیر نفت هم از اعلام آمادگی برای مصاحبه رسانه‌ای با خبرنگاران درباره موضوع پرونده کرسنت خبر دادند که ما از این اعلام نظرها و اتفاقات استقبال می کنیم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان اینکه گفتگوی رسانه ای وزیر نفت درباره کرسنت هر چند محدود، مطلوب است، افزود: به عنوان یک نماینده مجلس و عضو موسس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت از وزیر محترم نفت درخواست می کنم، در گفتگوی رسانه‌ای خود به چند سوال زیر هم پاسخ بدهند.

نادران در ادامه سوالات خود از زنگنه وزیر نفت درباره پرونده فساد کرسنت را به شرح زیر به خبرنگار تسنیم اعلام کرد:

1- آیا وزیر نفت اعای جمهوری اسلامی مبنی بر فساد موثر در قرارداد کرسنت را قبول دارند یا خیر؟ اگر قبول دارند، افراد موثر در این فساد چه کسانی هستند؟ مسئولین وقت شرکت نفت و گاز و وزارت نفت که در این قرارداد نقش داشتند الان کجا هستند؟

2- چرا پیوست 6 که داوری را از محاکم قضایی ایران به داوری بین المللی منتقل کرد به قرارداد کرسنت ملحق شد؟ چه کسی در این اقدام نقش داشت و آیا این کار علامت فساد موثر هست یا نه؟ وزیر وقت نفت در خصوص این اقدام چه کرد؟

3- چرا داوری لاهه ادعای جمهوری اسلامی را مبنی بر فساد موثر در پرونده کرسنت نپذیرفت و چه اتفاقی در داخل کشور رخ داد که روند پرونده که به نفع ایران بود، یکباره به ضرر ایران تغییر کرد؟

4- دستگاه قضایی کشور نسبت به نقش مسئولان نفتی در فساد کرسنت چه حکمی صادر کرده و چرا حکم اجرا نمی‌شود؟

5- نقش آقایان "م.ه"و "عباس یزدان پناه یزدی" رفیق دبیرستانی وی، آقای علی.ت و مدیران نفتی که به اذعان مقامات امنیتی در ازای مصاحبه به نفع کرسنت و حمید ضیا جعفر مدیرعامل این شرکت وجه دریافت کردند، در این فساد موثر چه بوده است؟ و چقدر از این اسناد علیه ایران در لاهه به کار رفت؟

نظرات
ADS
ADS
پربازدید