شورای نگهبان و وزارت اطلاعات اهل تبانی نیستند | اتاق خبر
کد خبر: 316768
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 01:15
محسن اسماعیلی:
ایلنا نوشت: یک عضو شورای نگهبان در پاسخ به سوالی در مورد رد صلاحیت‌ها گفت: شورای نگهبان و وزارت اطلاعات اهل تبانی نیستند.

اتاق خبر - محسن اسماعیلی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: همه باید به وظایف قانونی خود عمل کنیم تا تحت تاثیر شایعات قرار نگیریم و کمک کنیم انتخاباتی پرشور رخ دهد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد رد صلاحیت‌ها گفت: شورای نگهبان و وزارت اطلاعات اهل تبانی نیستند. اسماعیلی ادامه داد: همه موظف هستیم هشدار رهبری در مورد نفوذ را جدی بگیریم. این مسئله ارتباطی به مجلس خبرگان ندارد. ما باید بیدار باشیم تا هرچه بیشتر آرای مردم بیشتر باشد و به شکوه و عظمت انتخابات بیفزاید.

وی درخصوص حضور خود در انتخابات خبرگان گفت: از نظر قانونی منعی وجود ندارد که افراد غیر روحانی کاندیدای مجلس خبرگان باشد. کاندیدا‌ها باید به درجه اجتهاد برسند. ما در سطح کشور کسانی را داریم که به این درجه رسیده‌اند. اما در لباس رسمی روحانیت خدمت نمی‌کنند.

این عضو شورای نگهبان افزود: برای داوطلب شدن این افراد منع قانونی وجود ندارد. من هم در این انتخابات شرکت کردم که نشان بدهم راه باز است و ملاک انتخابات برای نظام و مردم، دانش است نه پوشش. اگر رای بیاورم راه برای داوطلب شدن افراد غیرروحانی در انتخابات خبرگان باز خواهد شد.

اسماعیلی در مورد رد صلاحیت سیدحسن خمینی گفت: من چون خودم داوطلب خبرگان هستم در این مورد اظهارنظر نمی‌کنم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید