کارتر: هرگز با روس‌ها درباره سوریه درگیر نخواهیم شد | اتاق خبر
کد خبر: 316982
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 20:45
ایست آمریکا به عربستان؛
تسنیم نوشت: یک رسانه عربی تاکید کرد آمریکا با مهار عربستان تاکید کرده است جنگی در سوریه رخ نخواهد داد و واشنگتن با مسکو درباره این کشور هماهنگی می‌کند.

اتاق خبر - روزنامه السفیر نوشت آمریکا خیزش عربستان سعودی به سمت جنگ در سوریه را مهار کرده و کارتر وزیر دفاع آمریکا هم تاکید کرده است ما هرگز با روس‌ها تقابل نخواهیم داشت و درباره سوریه با آنها هماهنگ خواهیم بود.

 جنگ در سوریه (اعزام نیروی زمینی برای دخالت نظامی در سوریه) هرگز رخ نخواهد داد که این مسئله قطعی شده است(که جنگی در کار نیست)، تا زمانی که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مقام ریاست جمهوری است،‌احمد العسیری(سخنگوی ائتلاف جنگ افروزان علیه یمن) تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند آغاز عملیات زمینی علیه سوریه را اعلام کند، چنین جنگی رخ نخواهد داد، هر چند تبلیغات و هیاهوی سعودی‌ها اخیرا در این زمینه(که جنگ علیه سوریه را آغاز خواهند داد) به اوج خود رسیده است، واشنگتن در برابر هرگونه تحرکی یک سقف مشخصی قرار داده است، تنها چیزی که فعلا(به آل سعود) اجازه داده شده است یا امکان آن وجود دارد، تیم‌های ویژه برای آموزش گروه‌های مخالف در داخل سوریه است، اما این مسئله هم مربوط به آینده است که جدول زمانی آن مشخص نیست، علاوه بر آنکه به برنامه‌ریزی و مقدمه‌چینی طولانی هم نیاز دارد.

السفیر در ادامه مطلب خود تاکید کرده: خلاصه نشست وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو)ضد داعش همین نتیجه مذکور(جنگی در سوریه رخ نخواهد داد) بود، نشستی که با حضور وزیران و نمایندگان 49 کشور در مقر ناتو در بروکسل برگزار شد، این در حالی است که ترکیه و 20 کشور دیگر به عنوان ناظر به این نشست دعوت شده بودند.

البته محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی زودتر از همه به این نشست آمده بود و نشست‌های دوجانبه‌ای را انجام داد که مهمترین آن با اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا و همتایان انگلیسی و آلمانی‌اش بود(بن سلمان همزمان وزیر دفاع سعودی هم به شمار می‌رود).

السفیر تاکید کرد آمریکایی‌ها به بن سلمان گفته‌اند ما هرگز به دنبال وارد شدن به جنگ با روسیه نیستیم. اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا گفته است ما هرگز وارد تقابل و درگیری با روس‌ها نخواهیم شد و با آنها هماهنگ خواهیم بود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید