تولید واگن باری متوقف شد | اتاق خبر
کد خبر: 317114
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1394 - 18:08
مدیرعامل واگن پارس با تاکید بر این‌که در شرایط معمولی سالانه ظرفیت تولید ۱۰۰۰ واگن باری را داریم، گفت:‌ واردات ۵۰۰۰ واگن روسی با توجه به توانمندی‌های داخلی مشکوک است.

به گزارش اتاق خبر به نقل ازتسنیم:  در واکنش به انتشار خبرهایی درباره خرید 5000 واگن باری از روسیه، اظهار کرد: واگن‌سازان داخلی در بخش تولید انواع واگن‌های باری مشکلی ندارند و به راحتی می‌توانند نیاز کشور را تامین کنند.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون واگن‌سازان داخلی با حداکثر 25 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در این شرایط موضوع خرید 5000 واگن باری از روسیه در تضاد با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

وی با تاکید بر این‌که کارخانه واگن‌پارس به تنها توانایی تولید سالانه 1000 واگن باری را دارد، افزود: در حال حاضر خط تولید واگن‌های باری در کارخانه‌های واگن‌سازی کشور متوقف شده است.

مدعامل واگن پارس در ادامه با اشاره به این‌که سال 94 کل صنایع کشور به‌خصوص واگن‌سازان در رکود به سر بردند، گفت:‌ اگر دولت برای این بخش تامین مالی کرده و تسهیلات مناسبی را پرداخت کند، واگن‌سازی کشور رونق می‌گیرد.

محمدی با بیان این‌که واردات این حجم واگن باری مشکوک است و طرح این پرسش که "پس کارگروه اقتصاد مقاومتی به چه منظور در هیئت دولت تشکیل شده است" افزود: طبیعتا هیئت دولت باید از واردات واگن‌ با توجه به توانایی کشور جلوگیری کند.

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید