پرستاران دیده شوند | اتاق خبر
کد خبر: 317194
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 01:32
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت با بیان اینکه مشکل جامعه پرستاری این است که دیده نمی‌شوند، از مردم و مسؤلان خواست که به خدمات پرستاری توجه کرده و سه مشکل عمده این حوزه از سوی دولت و مجلس مرتفع شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مشکل جامعه پرستاری این است که دیده نمی‌شوند، از مردم و مسؤلان خواست که به خدمات پرستاری توجه کرده و سه مشکل عمده این حوزه از سوی دولت و مجلس مرتفع شود.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز پرستار که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، درباره مشکلات حوزه پرستاری گفت: مهم‌ترین مشکل پرستاران این است که دیده نمی‌شوند؛ مردم و مسؤلان باید خدمات پرستاران را ببینند و به آنها توجه کنند. این توجه نه در حرف بلکه باید در عمل باشد.

وی در این باره افزود: پرستاران مشکل استخدام دارند و کمبود نیرو به شدت آنها را فرسوده می‌کند. از طرف دیگر در حالی که جامعه پرستاری با مشکلات معیشتی روبه‌روست، در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت بار کاری مراکز درمانی به ویژه در اورژانس‌ها افزایش یافته، این در حالیست که اگر خدمات پرستاری نباشد، کار پزشکان به ثمر نخواهد رسید. به همین دلیل لازم است به جامعه پرستاری توجه ویژه‌ای شود که امیدواریم با گشایش در کار دولت، حق و حقوق جامعه پرستاری نیز بیش از پیش تامین شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر آنکه خبر خوب شما برای پرستاران در روز پرستار چیست، گفت: اگر بگویم که هر روز گرفتار این موضوع هستم که پرداختی پرستاران را به‌روز کنیم، حرف نادرستی نزده‌ام. دغدغه اصلی‌ام در حوزه پرستاری آن است که بتوانم مطالباتشان را به روز کنم و امیدواریم این موضوع تا پایان سال به سرانجام برسد.

هاشمی تاکید کرد: حق و حقوق پرستاران بیش از اینهاست. چراکه کار پرستاری کاری سخت و طاقت‌فرساست. حال طرح تحول سلامت نیز اجرا شده و 11 میلیون نفر بیمه شده جدید هم داریم. این در حالی است که نیرویی به حوزه پرستاری اضافه نشده است. برهمین اساس لازم است در کنار سایر صنوف پزشکی، به خدمات جامعه پرستاری نیز توجه شود. باید از جامعه پزشکی یک صدا بلند شود و آن هم خدمت و توجه به مردم و البته توجه به معیشت صنف است.

وی با اشاره به سختی کار پرستاران بخش‌های روانپزشکی، سوختگی، اورژانس و بخش‌های ویژه در بیمارستان‌ها افزود: با طرح‌های جدید تغییراتی در نظام پرداخت پرستاران در بخش دولتی ایجاد شد ، البته بخش تامین اجتماعی و همچنین بخش خصوصی نیز باید از آن تبعیت می‌کردند که این اتفاق به خوبی نیفتاد. در هرحال مطالبات جامعه پرستاری به حق است که البته از مسیر صحیح دنبال می‌شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه چرا برخی‌ها مطالبات پرستاری را سیاسی کاری می‌خوانند، گفت: مسیر تعقیب مطالبات باید از مسیر قانون باشد. هرکسی قانون را نقض کند بی‌تردید سیاسی کاری کرده است. چراکه اگر غیر از این باشد کشور اداره نخواهد شد.

هاشمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره چرایی برگزاری دو مراسم جداگانه از سوی سازمان نظام پرستاری و همچنین وزارت بهداشت برای روز پرستار گفت: در استان‌ها یک برنامه جداگانه برگزار می‌شود، در تهران هم وزارت بهداشت نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام داد. ان‌شاءالله همه به این نتیجه می‌رسند که منافع در وحدت نظر و وحدت سلیقه است.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید