رفاقت و رقابت در انتخابات آمیخته شود | اتاق خبر
کد خبر: 317361
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 11:07
امام جمعه دماوند:
امام جمعه دماوند با بیان اینکه رفاقت و رقابت در انتخابات باید با یکدیگر آمیخته شود، گفت: بازی انتخابات برد ـ برد است و شکست در آن معنایی ندارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد علاءالدینی عصر امروز در نشست مشترک هیأت‌های نظارت و اجرایی شهرستان‌ دماوند با کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه، ضمن گرامیداشت دهه مبارک و فرارسیدن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: خداوند متعال را شاکر هستیم که در فضای جمهوری اسلامی ایران تنفس می‌کنیم.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اعظم (ص) افزود: پیامبر (ص) فرمودند که اگر در جامعه‌ای زندگی می‌کردیم که سه ویژگی داشت، خداوند منان را شاکر باشیم که زنده هستیم.

امام جمعه دماوند ادامه داد: گشایش دست ثروتمندان برای رسیدگی به محرومان، بهترین امیران فرمان هدایت را به دست می‌گیرند و شورایی شدن امور سه ویژگی مدنظر پیامبر (ص) به حساب می‌آید.

علاءالدینی تصریح کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خداوند متعال را شاکر هستیم که در فضایی زنده هستیم که دست اغنیا به روی محرومان گشاده شده، بهترین‌ها، امیر و مسئول هستند و امور نیز شورایی است.

وی با بیان اینکه امر شورایی لوازمی دارد، گفت: از جمله لوازم شورا بحث رقابت است؛ یکی از آسیب‌هایی که در گذشته موجب دو دوره ابطال انتخابات حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه شد، این بود که رفاقت‌ها آمیخته به رقابت نشد.

امام جمعه دماوند ادامه داد: بعضی گفتند که قبل از رقابت، رفاقت و بعضی دیگر گفتند بعد از رقابت، رفاقت لازم است؛ اما آن چیزی که مهم به نظر می‌آید، این است که هم قبل از قبل، هنگام و بعد از رقابت، رفاقت باید وجود داشته باشد.

علاءالدینی با اشاره به لوازم رفاقت بیان کرد: یکی از لوازم این رفاقت، تمکین برابر قانون است؛ اگر وارد بازی می‌شویم، باید ابتدا قواعد آن را قبول کنیم؛ قواعد این بازی در جمهوری اسلامی ایران قانونی و شرعی است.

وی اضافه کرد: کسانی که این قواعد را بلد نباشند یا بلد باشند و برهم بزنند، هم خودشان و هم جامعه را دچار آسیب می‌کنند؛ چراکه در فتنه 88 نیز همین اتفاق افتاد، کسانی آمدند که ظرفیت و تحمل شکست را نتوانستند در جامعه مشهود کنند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه معتقدیم پیروزی و شکست هر دو ظرفیت می‌خواهد، افزود: بازی انتخابات برد- برد است و برد و شکست در آن معنایی ندارد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید