کاهش تخلف ساخت و ساز در کمیسیون ماده ۱۰۰ پیگیری می شود | اتاق خبر
کد خبر: 317412
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 15:41
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: برنامه ریزی برای درآمدهای پایدار و کاهش تخلف در ساخت و سازها در کمیسیون ماده ۱۰۰ در اولویت برنامه های شهرداری و شورا قرار گیرد.

اتاق خبر- رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: برنامه ریزی برای درآمدهای پایدار و کاهش تخلف در ساخت و سازها در کمیسیون ماده ۱۰۰ در اولویت برنامه های شهرداری و شورا قرار گیرد.

اعضای شورای اسلامی شهر قزوین شنبه شب در جلسه علنی شورا ادامه بررسی بودجه سال ۹۵ را در دستور کار خود قرار دادند و بندهای مختلف درآمدی را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

فرج الله فصیحی رامندی در این جلسه ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهارداشت: بار دیگر حضور حماسی مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در همه مناطق کشور بویژه استان قزوین بیعت دوباره ملت با نظام اسلامی و انقلاب و رهبری را به جهانیان نشان داد که جای خرسندی دارد.

وی افزود: همه باید به این مردم بصیر و آگاه و ولایتمدار افتخار کنیم و مسئولان وظیفه دارند همه تلاش خود را بکار گیرند تا با خدمت صادقانه جوابگوی این بزرگواری باشند.

رامندی در خصوص انتخابات پیش رو نیز گفت: امیدواریم در انتخابات هفتم اسفند ماه نیز حرکت باشکوه مردن در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تکرار شود و مردم با حضور در پای صندوق های رای نمایندگان منتخب خود را برای تشکیل مجلسی کارآمد گزینش کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآورشد: درآمد پیش بینی شده در بودجه سال آینده شامل حق تشرف ۴۵۰ میلیون تومان، ماده ۱۰۰ حدود ۴۰ میلیارد تومان، فروش تراکم ۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، درآمد تغییر کاربری ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

علی فرخزاد دیگر عضو شورا در این جلسه گفت: سیاست گذاری در شهرداری و شورا باید به جایی برسد که جرایم ماده ۱۰۰ به صفر رسیده و تخلف در این حوزه کاهش یابد.

وی افزود: با اجرای طرح باغ ویلا می توانیم به ساخت و سازهای قانونی رونق دوباره داده و از ساخت و سازهای غیرقانونی و تغییر کاربری اراضی جلوگیری کنیم.

فرخزاد تصریح کرد: باید سراغ درآمدهای پایدار برویم تا پروژه های عمرانی دچار توقف و رکود نشود.

احد چگینی عضو شورا بیان کرد: باید جریمه های ساخت و سازهای غیر قانونی و نیز کمیسیون ماده ۱۰۰ با توجه به منظقه افزایش یابد تا بتوانیم تخلفات را کنترل کنیم.

مجابی هم به عنوان عضو دیگر شورا اظهارداشت: باید با فرهنگ سازی نسبت به کاهش تخلف در کمیسیون ماده ۵ اقدام کنیم.

عباس ظاهری، حسین صلح جو هم از دیگر اعضاء شورا در خصوص بندهای درآمدی دیدگاههای خود را مطرح کردند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید