نفت تا ۳ سال دیگر ۸۰ دلار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 317571
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 05:30
یک مقام نفتی کویت گفت: بازار نفت در حال اصلاح روند خود است و قیمت ها احتمالا در بازه زمانی سه سال به ۶۰ تا ۸۰ دلار خواهد رسید.

اتاق خبر: رئیس شرکت پترولیوم اینترنشنال کویت گفت، قیمت نفت ممکن است تا اواسط سال 2017 به رقم 50 تا 60 دلار برسد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ بخیت الرشیدی گفت، قیمت ها احتمالا در بازه زمانی سه سال به 60 تا 80 دلار خواهد رسید.

این مقام نفتی کویتی که در کنفرانس های نفتی لندن شرکت کرده بود افزود: «بازار جهانی نفت در حال طی کردن روند اصلاحی است و ما به کف قیمت ها رسیده ایم.»

الرشیدی، عامل افت قیمت نفت را مازاد عرضه در بازار و تقاضای کند آسیا و به خصوص چین دانست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصلا قیمت ها مجددا به 100 دلار خواهد رسید گفت: «ما به محدوده قیمت 60 تا 80 دلار خواهیم رسید، اما 3 سال زمان نیاز داریم.»

موسسه جادوا اینوستمنت در گزارش اخیر خود اعلام کرده که دوره فعلی قیمت های پایین نفت در کل سال 2016 ادامه خواهد یافت که ناشی عرضه بالای نفت است.

در این گزارش که با عنوان «اقتصاد عربستان در سال 2016 منتشر شده، تاکید شده که رقابت بین اعضای اوپک برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار، عامل اصلی ادامه مازاد عرضه در بازار خواهد بود.

آمارهای اوپک نشان می دهد عرضه نفت کشورهای غیر عضو این سازمان در سال 2016 نسبت به سال قبل، نیم میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

در بین بزرگترین تولید کنندگان غیر عضو اوپک تولید نفت روسیه و امریکا نسبت به سال گذشته کاهش خواهد داشت.

کاهش تولید نفت روسیه و آمریکا تا حدودی در نتیجه افزایش نیم میلیون بشکه ای اعضای اوپک جبران خواهد شد. انتظار می رود بخش عمده افزایش نفت اوپک ناشی از بازگشت ایران به بازار باشد. اوپک همچنین شاهد افزایش نه چندان قوی تولید نفت عراق خواهد بود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید