آلمانی‌ها در صنعت نفت ایران نیروگاه‌ساز شدند | اتاق خبر
کد خبر: 317924
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 01:41
یک مقام مسئول از آغاز مذاکرات با دو شرکت بزرگ نیروگاه ساز «زیمنس و مان» آلمان به منظور نوسازی و بازسازی تاسیسات نیروگاهی صنعت نفت در خلیج فارس خبر داد.

اتاق خبر: حمیدرضا سجادی در تشریح برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید برق تاسیسات نفتی منطقه سیری در خلیج فارس، گفت: هم‌اکنون برق مورد نیاز سکوها و تاسیسات نفتی منطقه سیری از طریق سه نیروگاه قدیمی سیری، نیروگاه ایلام و فرآب تامین می‌شود.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ رئیس نیروگاه سیری در شرکت نفت فلات قاره با اعلام اینکه در طول دوران تحریم، به دلیل عدم تحویل برخی از تجهیزات و توربین‌ها توسط شرکت‌های اروپایی، مشکلات متعددی در تامین و تولید برق پایدار سکوهای نفتی وجود داشت، تصریح کرد: از این رو دور جدید مذاکرات توسط شرکت نفت فلات قاره با دو شرکت بزرگ نیروگاه ساز آلمانی شامل «زیمنس و مان» آغاز شده است.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز مذاکرات جدید با شرکت زیمنس آلمان به منظور تامین برخی قطعات یدکی و توربین‌های نیروگاه‌های موجود در سطح جزیره سیری، اظهار داشت: از این رو پیش‌بینی می‌شود تا چند روز آینده برخی از کارشناسان شرکت زیمنس آلمان با حضور در جزیره نفتی سیری، مذاکراتی را به منظور تامین و یا تعمیرات اساسی برخی از توربین‌های نیروگاه‌های گازی را انجام دهند.

وی با یادآوری اینکه برخی از توربین‌های نیروگاه‌های قدیم سیری باید از رده خارج شوند و توربین‌های جدید جایگزین شوند، تاکید کرد: همچنین برخی از توربین‌های نیروگاه گازی ایلام باید مورد تغییرات اساسی قرار بگیرند.

رئیس نیروگاه سیری با اشاره به ضرورت استفاده از نسل جدید توربین‌های گازی به ویژه توربین‌های SGT۴۰۰ زیمنس آلمان در نیروگاه‌های سیری تاکید کرد: این توربین‌ها از ویژگی‌های خاص فنی و عملیاتی برخوردار هستند.

سجادی در ادامه با اشاره به اخذ مصوبه اخیر هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران به منظور ساخت یک نیروگاه جدید ۱۷۵ مگاواتی در سطح جزیره سیری، بیان کرد: قرار است این نیروگاه در دو فاز ۱۰۰ و ۷۵ مگاواتی توسط شرکت نفت فلات قاره طراحی و احداث شود.

این مقام مسئول در پایان با اعلام اینکه در صورت نوسازی، بازسازی و بروزرسانی توربین‌های نیروگاه‌های موجود، ظرفیت تولید برق در سطح جزیره سیری به بیش از ۴۰ مگاوات افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این در صورت بهره‌برداری از نیروگاه جدید هم یک ظرفیت پایدار برای تولید و اجرای پروژه‌های جدید نفت و گاز در سطح جزیره سیری فراهم می‌شود.

جزیره سیری در حدود ۷۲ کیلومتری خط ساحلی ایران در ۴۰ کیلومتری غرب جزیره ابوموسی در خلیج فارس قرار دارد که میادین نفتی اطراف سیری از ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت برخوردار هستند. در حال حاضر میدان الوند، اسفند، سیوند، دنا و میدان مشترک نصرت از مهمترین میادین در حال تولید این منطقه عملیاتی به شمار می‌‌روند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید