سرمایه گذاری ایران در پالایشگاه‌های برزیلی | اتاق خبر
کد خبر: 317934
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 02:11
ایران و برزیل مشغول مذاکره برای سرمایه گذاری طرف ایرانی در دو پالایشگاه نفت در کشور برزیل هستند.

اتاق خبر: این دو پالایشگاه که توسط شرکت دولتی پتروبراس برزیل برای پالایش نفت با سولفور پایین طراحی شده‌اند، به دلیل مشکلات تأمین سرمایه و همچنین کاهش قیمت نفت دچار مشکلاتی هستند و با توجه به تمایل ایران به صدور نفت خام به برزیل و پالایش و فروش آن در این کشور، می‌توانند بستر مناسبی برای همکاری دو کشور در این حوزه باشند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛  ایران و برزیل مشغول مذاکره برای سرمایه گذاری طرف ایرانی در دو پالایشگاه نفت در کشور برزیل هستند.

این دو پالایشگاه که توسط شرکت دولتی پتروبراس برزیل برای پالایش نفت با سولفور پایین طراحی شده‌اند، به دلیل مشکلات تأمین سرمایه و همچنین کاهش قیمت نفت دچار مشکلاتی هستند و با توجه به تمایل ایران به صدور نفت خام به برزیل و پالایش و فروش آن در این کشور، می‌توانند بستر مناسبی برای همکاری دو کشور در این حوزه باشند.

یک منبع آگاه در دولت برزیل ضمن بیان مطالب فوق به رویترز گفت: گفت‌وگو‌ها هنوز در مراحل اولیه به سر می‌برد و راه درازی برای به نتیجه رسیدن آن‌ها در پیش است.

با توجه به بدهی ۱۳۰ میلیارد دلاری شرکت پتروبراس، گفته می‌شود این شرکت قصد دارد ۱۵ میلیارد دلار از دارایی‌های خود را در سال جاری میلادی واگذار نماید و در همین چارچوب در جستجوی شرکای سرمایه گذار در حوزه پالایش نفت خام است.

پیش از این نیز وزیر معادن و انرژی برزیل از در جریان بودن گفتگو بین طرفین در این مورد سخن گفته اما به جزئیات بیشتر اشاره نکرده بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید