نخستین قطار چینی وارد تهران شد | اتاق خبر
کد خبر: 317939
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 02:34
ایسنا نوشت:نخستین قطار که چند روز قبل کشور چین را به مقصد ایران ترک کرده بود، در پایان مسیر طولانی خود به ایستگاه راه‌آهن تهران رسید.

اتاق خبر - این قطار 32 کانتینری که 40 فوت حجم هر یک از کانتینر‌هایش به حساب می‌آید پس از سفری 14 روزه از شمال غرب کشور چین به تهران رسید.

این قطار که از استان جیانگ کشور چین با عبور از بیش از 10 هزار کیلومتر مسافت ریلی چند روز قبل از مرز سرخس وارد ایران شده بود، امروز رسما وارد تهران شد تا یکی از مهم‌ترین مسیرهای بین‌المللی ریلی مدنظر شرکت راه‌آهن تحقق پیدا کند.

این قطار که برای رسیدن به تهران از کشورهای ترکمنستان و قزاقستان عبور کرده، بخشی از طرح بزرگ راه‌آهن اینچه‌برون که چند ماه قبل به بهره‌برداری نهایی رسید را محقق کرده است. البته بناست با هماهنگی‌های در نظر گرفته شده در آینده نزدیک قطارهای چینی از طریق مرز اینچه‌برون وارد کشور شوند.

رسیدن این قطار چینی به ایران گام مهمی در راستای احیای جاده ابریشم به حساب می‌آید که از چند سال قبل دو کشور ایران و چین برای آن برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای انجام داده‌اند و نهایی شدن سفر ریلی در این مسیر می‌تواند گام مهم برای بازگرداندن اهمیت به این راه تاریخی باشد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید