گران‌ترین اتومبیل‌های فروخته شده در مهم‌ترین مزایده آمریکا را ببینید | اتاق خبر
کد خبر: 318007
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 16:25
صدای اقتصاد نوشت:مزایده اسکاتسدل، مهم‌ترین رویداد خودرویی سال در آمریکاست.

اتاق خبر - مزایده اسکاتسدل ماه ژانویه در آریزونا برگزار شد که یکی از مهم‌ترین رویدادهای سالانه خودرویی است. گران‌قیمت‌ترین خودرویی که تا به حال در این مزایده فروخته شده، یک مرسدس بنز قدیمی متعلق به سال ۱۹۳۷ است. 

1937 Mercedes-Benz 540K Special Roadster

فروخته شده به قیمت: ۹.۹ میلیون دلار 

این ماشین، گران‌ترین مرسدس بنزی است که تا به حال ساخته شده و ۱۸۰ اسب بخار قیمت دارد. این مدل که تنها دو صندلی دارد، به طور اختصاصی برای یک مشتری آمریکایی ساخته شده است. فروشنده آن می‌گوید در مزایده، ده درصد نیز زیر قیمت آن را فروختند. 

1950 Ferrari 166 MM/195 S Berlinetta Le Mans

فروخته شده به قیمت: ۶.۵ میلیون دلار 

 

این مدل از فراری به طور مخصوص برای مسابقات سرعت استقامت ساخته شده بود. این ماشین متعلق به راننده تیم آمریکا، بریگز کانینگهام بوده است. 

 

1967 Ferrari 330 GTC Speciale Coup

فروخته شده به قیمت: ۳.۴ میلیون دلار 

از این مدل فراری، تنها ۴ دستگاه ساخته شده است. این یکی را یکی از ثروتمندان آمریکا برای همسرش خریده بود. این مدل در زمان خود برای رانندگی با سرعت بالا در مسیرهای شهری و جاده‌ای مناسب بود. 

1929 Duesenberg Model J Disappearing Top Torpedo

فروخته شده به قیمت: ۳ میلیون دلار

از این مدل تنها ۶ دستگاه ساخته شده و ۴ دستگاه آن مانند این یکی، هنوز بدنه اصلی‌شان را حفظ کرده‌اند. این خودرو ۸ سیلندر است و ۲۵۶ اسب بخار قدرت دارد. این خودرو توسط دیوید گری از کالیفرنیا خریداری شده بود که پدرش در سال ۱۹۰۳، ۱۰ هزار و ۵۰۰ دلار در کارخانه فورد سرمایه‌گذاری کرده بود. 

2003 Ferrari Enzo Coupe

فروخته شده به قیمت: ۲.۹ میلیون دلار 

انزو، فراری سوپراسپرت قرن ۲۱ بود. این خودرو که شبیه ماشین‌های مسابقه‌ای و به صورت کشیده طراحی شده، ۶۵۱ اسب بخار قدرت دارد و قادر به رانندگی با سرعت ۲۱۸ مایل در ساعت است. 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید