گروه بهزاد عمرانی ترکاند! / «پپرونی» با پالت | اتاق خبر
کد خبر: 318258
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 05:11
گروه موسیقی «بمرانی» به سرپرستی بهزاد عمرانی در پنجمین روز سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در فرهنگسرای ارسباران تهران، روی صحنه رفت.

به گزارش اتاق خبر، ساعت روی دیوارِ فرهنگسرای ارسباران همچنان 9 شب را نشان می‌داد و از آنجایی که این روزها تاخیر در آغاز برنامه جزو لاینفک برگزاری کنسرت‌های جشنواره موسیقی فجر به حساب می‌آید، بدون هیچ دغدغه‌ خاصی در گوشه‌ای از چهارسوی سالن انتظار ارسباران ایستاده بودیم که ناگهان دقیقا یه ربع بیش‌تر از 9 شبِ، 25 بهمن‌ماه امسال اجرای گروه موسیقی «بمرانی» در سالن درست عین بُمب ترکید یا به عبارتی دیگر طنین‌انداز شد.

هنوز قطعه اول درست و حسابی شروع نشده بود که مخاطبان با دست زدن و از هر طریق ممکن هم‌آوا با نوای گروه همراهی داشتند و چنان از روی شوق دست به تشویق می‌بردند که گویی سال‌هاست بمرانی در ریز و درشتِ خاطراتشان جا دارد. در کنار این، کُنش‌های گروه بمرانی در حین نوازندگی علاوه بر این‌که به انرژی قطعات اضافه می‌کرد به گمان، بخشی از اجرای کنسرت به شمار می‌رفت و هر حرکت در جای خود حامل پیامی طنزآمیز یا غیر طنزآمیز بود.
 
بیش‌تر از همه‌ این‌ها حضور سرپرست گروه پالت که شب قبل در سالن برج میلاد اجرا داشت، در گوشه‌ سمت راست سالن توجه ما و مخاطبان را به خود جلب کرده بود؛ روزبه اسفندارمز در این اجرا به عنوان نوازنده‌ مهمان، بخش مهمی از سه قطعه اول به‌ نام‌های «چراغا که خاموش شه»، «غصه خورک»، «خورشید دزد» را بر عهده داشت. 
 
بهزاد بمرانی قبل از اجرای چهارم علاوه بر سلام و احوال‌پرسی و تشکر از مخاطبان خود به خاطر تهیه بلیت‌های گران‌قیمتِ جشنواره و حضور در کنسرت بمرانی؛ گفت: قطعه «سیرک» در اصل برای تیتراژ «خندوانه» آماده شده بود که به خواست تلویزیون با آهنگی دیگری که به عنوان تیتراژ این برنامه روی آنتن رفت، جایگزین شد.
 
سپس در ادامه‌ کار بمرانی‌ها علاوه بر اجرای قطعه‌ «سیرک»، با اجرای قطعات «بندر تهران»، «ایشالا»، «روزهای خوب کودکی»، «پیاده‌روی»، «ژوزی» و «تا کِی» کار خود را پیش بردند.
 
فرهنگسرای ارسباران دیشب شور و حال خاصی داشت، بمرانی‌ها با رونمایی از برخی قطعات آلبوم جدیدشان که هنوز منتشر نشده، هدیه‌ای به مخاطبانشان دادند که کم‌تر فراموش می‌شود. 
 
در هنگام اجرا مخاطبان با همخوانی کلیدواژه‌هایی چون «پپرونی»، «خیلی دوری» و... همواره علاقه و اشتیاق خود را به روند شادِ اجرا نشان داده و همانطوری که انتظار می‌رفت پس از پایان کنسرت خواستار اجرای دوباره‌ آهنگ‌ها بودند که در نهایت بمرانی برای بار دوم با اجرای «پیاده‌روی» و یا به قول خودشان و خودمان «پپرونی» به برنامه دیشب پایان داد.
 
در اجرای جشنواره‌ای گروه موسیقی بمرانی علاوه بر روزبه اسفندارمز، سردار سردر (نوازنده) و هوتن شکیبا (گوینده) به عنوان مهمان در کنار گروه بمرانی حضور داشتند.
 
در آخر باید اشاره شود که گروه بمرانی با  گردهمایی بهزاد عمرانی/ بمرانی (سرپرست گروه و نوازنده گیتار)، کیارش عمرانی (گیتار بیس)، آرش عمرانی (آکاردئون و پیانو)، جهانیار قربانی (گیتار الکتریک)، مانی مزکی (سازدهنی و ترومپت)، آبتین یغماییان (درامز) از سال 1387 کار خود را شروع کرده است. 
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید