مسجد باشکوه سلطان قابوس در عمان را بشناسید | اتاق خبر
کد خبر: 318704
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 22:44
سلطان نشین عمان، کشوری است با نظام پادشاهی که در شرق شبه جزیره‌ی عربستان واقع شده است. یکی از زیباترین بناهای دوران معاصر این کشور، مسجدی است باشکوه که در پایتخت آن، شهر مسقط احداث شده است.

سلطان نشین عمان، کشوری است با نظام پادشاهی که در شرق شبه جزیره‌ی عربستان واقع شده است. یکی از زیباترین بناهای دوران معاصر این کشور، مسجدی است باشکوه که در پایتخت آن، شهر مسقط احداث شده است.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از کجارو، نمونه‌ای زیبا و در خور توجه از معماری اسلامی که بد نیست کمی بیشتر با آن آشنا شویم. دستور ساخت این مسجد جامع زیبا توسط سلطان قابوس، پادشاه این کشور صادر شد که احساس می‌کرد جای یک بنای باشکوه مذهبی در پایتخت خالی است. این مسجد در سال ۲۰۰۱ بنیان نهاده و خیلی زود به یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف و پرطرفدار این کشور تبدیل شد.Sultan-Qaboos-1Sultan-Qaboos-2Sultan-Qaboos-3Sultan-Qaboos-4یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های غیر قابل انکار این مسجد، دسترنج هنرمندان کشور ما است. فرش دستباف ایرانی که شاید باورتان نشود چه تعداد گره بر آن خورده است. رقم قابل توجه ۱.۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ، به علاوه وزن آن ۲۴ تن بوده و ۴ سال زمان صرف بافت آن شده است. ارقامی که باعث شده این فرش، دومین فرش بزرگ جهان لقب بگیرد.OmanMosque-540547-50_muscat_qaboos_mosquec12eSultan-Qaboos-11دیگر نکته‌ی جالب و قابل توجه این مسجد، لوستر بزرگ و باشکوه آن است که در نمازخانه‌ی این مسجد آویخته شده است.Sultan-Qaboos-10Sultan-Qaboos-9این مسجد با رویی باز از نمازگزاران استقبال می‌کند. اما قوانینی ساده نیز وجود دارد. از جمله پوشیدن لباس ساده و مناسب و همراه نیاوردن کودکان زیر ده سال.Sultan-Qaboos-5Sultan-Qaboos-8Sultan-Qaboos-75-largeبی‌شک این مسجد، نمونه‌ای عالی و در خور توجه از معماری مدرن اسلامی است که جذابیت و سنت را در هم آمیخته و شکلی جدید و رویایی را به نمایش گذارده است. جایی که حال و هوای حاکم بر آن، قطعا روح شما را به پرواز درخواهد آورد.Sultan-Qaboos-Grand-Mosqueو این هم پایان سفر دیگری است. امیدوارم از این سفر کوتاه نیز لذت برده باشید.

منبع: کجارو

94104

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید