انتخابات را به میدان شکست دوباره دشمن تبدیل کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 318818
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 12:30
رئیس اداره اطلاعات اقلید تأکید کرد
رئیس اداره اطلاعات اقلید با اشاره به کمین دشمن در تفرقه‌افکنی و سوءاستفاده از انتخابات برای ضربه به‌نظام و کشور، بر لزوم بصیرت‌افزایی و انسجام مسئولان، کاندیداها و مردم در انتخابات و شکست دوباره دشمن تأکید کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از اقلید، محسن کبیری در جلسه‌ای که بعدازظهر امروز با حضور امام‌جمعه، رئیس دادگستری، فرماندار، دادستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای هیئت نظارت، کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه اقلید و مسئول ستاد آنان و مسئول ستاد کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری باهدف آشنایی کاندیداها و مسئول ستادها با قوانین و مقررات انتخابات، قانون مجازات و نحوه تبلیغات در سالن نمازخانه دادگستری این شهرستان برگزار شد با تقدیر از احساس مسئولیت کاندیداها و حضور آنان در عرصه انتخابات اظهار داشت: انتخابات پشتوانه نظام و مایه اقتدار، انسجام و شور ملی در کشور است.

وی انتخابات را یکی از الطاف الهی و نعمت‌های خداوندی در ایران عنوان کرد و گفت: باید قدردان این نعمت باشیم و در شکر آن بکوشیم.

کبیری به توجه کشورهای هم‌سو و نیز دشمن به انتخابات ایران اشاره و آن را از نشانه‌های اهمیت انتخابات کشورمان خواند و بیان داشت: با توجه به اینکه انتخابات این دوره نخستین انتخابات پس از برجام است و به تفسیر سیاسیون سمت‌وسوی انتخاب مردم را پس از برجام نشان می‌دهد دارای اهمیت بیشتری بوده ازاین‌رو لازم است که با مسئولیت‌پذیری بیشتر، همدلی و انسجام بهتر انتخابات را به میدانی برای شکست دوباره دشمن تبدیل کنیم.

رئیس اداره اطلاعات اقلید با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان داشت: انتخابات فصلی است که پایان می‌یابد و آنچه باقی می‌ماند مسائل کلان کشور است.

کبیری با اشاره به اهمیت مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت در انتخابات تأکید کرد: دفاع و صیانت از منافع ملی و مردمی، اصول و ارزش‌های نظام و انقلاب و پیشرفت کشور و این شهرستان باید هدف اصلی کاندیداها باشد.

وی خاطرنشان کرد: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، هیئت نظارت، شورای تأمین، هیئت اجرایی و کاندیداها و ستادهای آنان باید با همدلی، همراهی و کمک همدیگر فضایی آرام و بانشاط برای حضور مردم در عرصه انتخابات فراهم کنند و با ترسیم فضای مناسب مانع تشویش اذهان عمومی شوند.

رئیس اداره اطلاعات اقلید در پایان سخنان خود بابیان اینکه برخی جریانات و گروه‌ها به فکر سو استفاده از انتخابات هستند در موردحمایت آنان از کاندیداها به‌منظور تحقق اهداف خودشان هشدار داد و بر لزوم بصیرت، درایت و دقت کاندیداها تأکید کرد.

همچنین دادستان اقلید در ادامه این جلسه بابیان اینکه کشور ما اسلامی و مملکت امام زمانی است بر لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه انتخابات و ... تأکید و تصریح کرد: هیچ‌گاه توهین به اشخاص در جمهوری اسلامی ایران پسندیده نبوده و نخواهد بود.

سید مهدی همایونی به تبیین مواد قانون مجازات و انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری پرداخت و اظهار داشت: خریدوفروش رأی، رأی گرفتن با شناسنامه کسی که حضور ندارد، تهدید یا تطمیع در امر انتخابات، رأی دادن با شناسنامه جعلی یا دیگری یا بیش از یک‌بار، توصیه به نوشتن نام کاندیدای معین در ورقه رأی توسط افراد متفرقه در محل اخذ رأی، اخلال در انتخابات، کم‌وزیاد کردن آرا یا تعرفه‌ها، تقلب در رأی‌گیری و شمارش آرا و... ازجمله جرائم انتخاباتی است که باید موردتوجه کاندیداها و ستادهای انتخاباتی قرار گیرد تا با آگاهی از این قوانین در راستای اجرای صحیح قانون و حفظ امنیت و بستر مناسب انتخاباتی بکوشند.

کدک 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید