کاندیداها پس از اعلام نتایج انتخابات، احترام رقبا را حفظ کنند | اتاق خبر
کد خبر: 318869
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 14:14
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد:
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد از کاندیداها خواست: حتی پس از اعلام نتایج انتخابات، احترام رقبای خود را حفظ کرده و از تخریب، تهدید، تطمیع و سایر اقدامات غیراخلاقی بپرهیزید.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ناصر محمدی، عصر امروز در همایش نامزدهای انتخاباتی استان یزد اظهار داشت: تنها راه تقلبی که در انتخابات وجود دارد، بی‌صداقتی و عوام‌فریبی کاندیداها است که در این صورت ممکن است در بین مردم اقبال پیدا کرده رای بیشتری کسب کنند.

وی افزود: کاندیداها اگر خود را با چهره ای دیگر نشان دهند یا وعده های واهی به مردم دهند، در انتخابات تقلب کرده اند که البته این اقدام از کاندیداهای مسلمان، اخلاق‌مدار و متدین استان یزد به دور است.

امکان رد صلاحیت افراد تا روز رای گیری وجود دارد

محمدی با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخابات تا آخرین پایان انتخابات در چهارچوب قانون و اخلاق حرکت کنند، بیان کرد: بدانید که با نظارت استصوابی شورای نگهبان، امکان رد صلاحیت افراد در صورت بی‌اخلاقی و اقدامات ضدقانونی وجود دارد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان یزد از کاندیداها خواست: در هر شرایطی حتی پس از اعلام نتایج انتخابات، احترام رقبای خود را حفظ کرده و از تخریب، تهدید، تطمیع و سایر اقدامات غیراخلاقی بپرهیزند و خود را برای رای آوردن به هر دری نزنند و ارزش‌ها را زیر پا نگذارند.

محمدی تاکید کرد: در مورد تایید صلاحیت‌ها نیز اظهار داشت: افتخار ما به بالا بودن آمار کاندیداها نیست بلکه به تایید افراد توانمند، اخلاق‌مدار، متخصص و دارای حسن سابقه است.

تاکنون هیچ تخلف انتخاباتی در استان یزد ثبت نشده است

رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این همایش با بیان اینکه تاکنون هیچ تخلف انتخاباتی در استان یزد صورت نگرفته است، اظهار داشت: امیدواریم تا آخرین روز انتخابات نیز شاهد بی‌قانونی و بی‌اخلاقی هیچ کاندیدایی در هیچ یک از حوزه های انتخابیه نباشیم.

محمدرضا حبیبی بیان کرد: فردی که داعیه ورود به مجلس به عنوان مرجع قانونگذاری را دارد، نباید ناقض حقوق بوده و بی‌قانونی کند بلکه باید در چهارچوب قانون قدم بردارد.

وی به تشریح مصادیق تخلفات انتخاباتی پرداخت و عنوان کرد: راه اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی، استفاده از بلندگوهای سیار برای سخنرانی، انتشار و توزیع عکس و پوستر خارج از اندازه‌های اعلام شده، تهدید و تطمیع، هرگونه اقدام مادی در قبال اخذ رای و ... از مصادیق تخلف انتخاباتی است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید