واکنش بازار به نشست نفتی چهارجانبه ایران | اتاق خبر
کد خبر: 318941
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 18:41
ریک اسپونر - یک تحلیلگر ارشد بازار - می‌گوید تولیدکنندگان هنوز به توافقی دست نیافته‌اند و لازمه این توافق دستیابی به دو شرط است.

اتاق خبر: قیمت نفت خام در معاملات روز پنج شنبه در آسیا با استقبال ایران از برنامه عربستان و روسیه برای تثبیت تولید نفت افزایش یافت و این در حالی است که تحلیل‌گران معتقدند که این جریان به کاهش تولید منجر نخواهد شد و تهران نیز هیچ اقدامی را از سوی خود در این راستا پیشنهاد نکرده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا، بعد از افزایش هشت درصدی قیمت نفت خام در بازارهای جهانی، پس از جلسه مشترک روسیه و عربستان مبنی بر توقف افزایش تولید،‌ مفسران می‌گویند که بازار واکنش بیش از اندازه‌ای را نسبت به حمایت ایران از توقف تولید نشان داده است و ضمنا حرکت روسیه و عربستان نیز به نظر نمی رسد از مازاد عرضه نفت کاهش دهد.

ریک اسپونر - یک تحلیلگر ارشد بازار - می‌گوید تولیدکنندگان هنوز به توافقی دست نیافته‌اند و لازمه این توافق دستیابی به دو شرط است.

به گفته وی، اولین شرط این است که هرگونه افزایش بهای نفت باید به قیمت کاهش واقعی تولید باشد؛ به گونه‌ای که حجم این کاهش به اندازه‌ای برسد که برای افزایش قیمت کافی باشد و شرط دیگر ایران است که همه بازیگران اصلی در این تصمیم مشارکت کنند که تحقق این امر مشکل خواهد بود.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز با 42 سنت افزایش به 34.92 دلار برای هر بشکه رسید و قیمت نفت خام آمریکا نیز با افزایشی 50 سنتی به 31.16 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

روز گذشته تهران میزبان وزرای صنعت و انرژی قطر، به عنوان رئیس دوره ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، نفت عراق و نفت ونزوئلا بود تا در نشستی چهار جانبه با حضور وزیر نفت ایران به ادامه چاره اندیشی ها برای تثبیت بازار و بهبود قیمت ها بپردازند.

در انتهای این نشست، زنگنه از حمایت ایران از تصمیم عربستان و روسیه مبنی بر توقف افزایش تولید خبر داد.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید