دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با سید عمار حکیم | اتاق خبر
کد خبر: 318942
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 18:47
وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در دومین روز سفر خود به بغداد، پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) با 'سید عمار حکیم' رهبر مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفت وگو کرد.

 

اتاق خبر: در این دیدار که در محل اقامت رییس مجلس اعلای اسلامی عراق برگزار شد، دو طرف مناسبات دو جانبه ایران و عراق و تحولات منطقه ای و شرایط پس از اجرایی شدن برجام و تاثیرات آن برای همکاری های دو کشور را بحث و گفت وگو کردند.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ 'محمد رضا نعمت زاده' دراین دیدار گفت: زمینه های همکاری به ویژه در بخش های انرژی و صنعت بین دو کشور متنوع است.
وی به تجربیات ایران در بخش های مختلف اقتصادی و توسعه ای اشاره کرد و ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا این تجربیات را در اختیار عراق قرار دهد و در بحث انرژی و صنعت به کشور دوست و برادر عراق کمک کند.
سید عمار حکیم با خوشامد گویی به وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران ابراز امیدواری کرد که این سفر دستاورد های مثبتی برای دو کشور در زمینه همکاری های دوطرف به همراه داشته باشد.
وی به تغییر محسوس شرایط منطقه ای و جهانی بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای اشاره کرد و گفت: ما که از بیرون ناظر روند مذاکرات ایران با کشورهای غربی بودیم شاهد تحولات بزرگی هستیم که در آن، ایران روز به روز قوی تر می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران روز چهارشنبه در راس هیاتی برای افتتاح دومین نمایشگاه اختصاصی ایران وارد بغداد شد.
نعمت زاده در این سفر یادداشت تفاهم همکاری با وزارت بازرگانی عراق برای تامین کالاهای اساسی جیره غذایی مردم این کشور به ویژه تامین روغن نباتی مصرفی امضا کرد.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان روز گذشته از کارخانه مونتاژ خودروهای ایرانی در منطقه 'اسکندریه' در جنوب بغداد بازدید و خط مونتاژ خودروهای وانتی 'آریسان' را افتتاح کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان همچنین شامگاه چهارشنبه گذشته با جمعی از تجار و صنعت گران عراقی دیدار و گفت وگو کرد.
وی در ادامه سفر خود قرار است امروز با تعدادی از مسوولان و شخصیت های عراقی دیدار و گفت وگو کند.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید