۵۰ مرکز پزشکی قانونی در کشور تعطیل شد | اتاق خبر
کد خبر: 318995
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 21:52
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور کمبود نیرو را از مشکلات این سازمان بیان کرد و گفت: در سال جاری حدود ۵۰ مرکز پزشکی قانونی با تعطیلی مواجه شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، احمد شجاعی بعد از ظهر پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در این سازمان با کمبود نیرو خصوصا پزشک مواجه هستیم، بیان داشت: ما یک سوم پست سازمانی نیرو داریم و به دلیل کمبود پزشک در سال جاری حدود ۵۰ مرکز ما با تعطیلی مواجه شدند.

وی با بیان اینکه از ۲۰ سال گذشته هیچ استخدامی در سازمان پزشکی قانونی صورت نگرفته است، گفت: در سال جاری ۶۰ پزشک استخدامی داشتیم و قول داده اند تا در سال آینده هم برای برخی از کمبودها جذب نیرو داشته باشیم.

رییس پزشکی قانونی کشور الویت جذب نیرو را پزشک و پزشکان متخصص عنوان کرد و افزود: عمده مراجعه کنندگان پرونده های تصادفات رانندگی بودند. درسال جاری بالای ۱۲ هزار پرونده به پزشکی قانونی مراجعه شده که نسبت به سال گذشته با کاهش ۷ درصدی مواجه بودیم.

شجاعی با اشاره به اینکه بعد از تصادفات، درگیری و نزاع بیشترین پرونده های مراجعه شده به پزشکی قانونی را تشکیل داده است، گفت: میزان نزاع و درگیری نسبت به سال گذشته مقداری ارتقا داشت.

وی با اعلام اینکه سازماندهی و نظام مند کردن فعالیت ها از جمله بحث هایی خواهد بود که در سال آینده مد نظر خواهیم داشت، گفت: بانک ژنتیک تشکیل خواهد شد و بسیاری از مشکلات ما را در حوزه شناسایی کم خواهد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید