ردپای شخصیت «ارباب حلقه‌ها» در آرشیو شخصی یک معلم پیدا شد | اتاق خبر
کد خبر: 319021
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 09:24
معلمی که مشغول ورق زدن یکی از کپی‌های قدیمی مجله «بانوی‌مان اَبینگدون» بود اشعاری کشف‌نشده از جی آر‌آر تالکین را پیدا کرد.

دو شعر فراموش‌شده از جی آر‌آر تالکین در یک مجله قدیمی مدرسه پیدا شد که یکی از آن‌ها، نسخه‌ای ابتدایی از یکی از شخصیت‌های «ارباب حلقه‌ها» را به تصویر می‌کشد.

 استیون الیور، معلمی است که این آثار پیشتر دیده‌نشده را در حالی که داشت نسخه‌های قدیمی مجله «بانوی‌مان ابینگدون» را می‌خواند، پیدا کرد.

این اشعار در نسخه سال ۱۹۳۶ این مجله به چاپ رسیده بودند و یکی از آن‌ها «مرد سایه‌ای» نام دارد که ظاهرا نسخه‌ای ابتدایی از «ماجراجویی‌های تام بامبدیل» تالکین است.

در این شعر، شخصیت مرموز داستان به فرودو در سفرش در کتاب «یاران حلقه» که سال ۱۹۵۴ منتشر شد، کمک می‌کند. این مجله که در یک مدرسه کاتولیک تاریخی در آکسفوردشر پیدا شده، شامل یک شعر شاد به نام «نوئل» هم می‌شود. هر دو شعر زمانی نوشته شدند که تالکین نزدیک آکسفورد زندگی می‌کرد و در حال نوشتن سه‌گانه حماسی خود بود.

بعد از اینکه وین هموند، متخصص آمریکایی آثار تالکین، این شعرها را دید آقای الیور تصمیم گرفت نگاه دقیق‌تری به آرشیوهای مدرسه بیندازد.

وی گفت: «وقتی داشتیم آماده مراسمی برای شاگردهای سابق مدرسه می‌شدیم، این نسخه را پیدا کردیم و من شعرهایی را دیدم که آقای هموند دنبال‌شان می‌گشت. وقتی آن‌ها را دیدم خیلی هیجان‌زده شدم. من یکی از طرفداران بزرگ تالکین هستم و وقتی ارتباطش با این مدرسه را کشف کردم خیلی برایم جالب بود. خودم به عنوان یک نویسنده، احساس خوش‌شانسی می‌کنم که بخش از کشف این آثار گمشده هستم».

مهر به نقل از  ایندپندنت

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید