نقش «جوكر» به كداميك از اين بازيگران مي‌آيد؟ + تصاوير | اتاق خبر
کد خبر: 319054
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 12:25
در اين گزارش به معرفي 13 بازيگر شناخته شده پرداخته ايم که قابليت القاي روح خباثت را به مخاطب دارند. آنها همچنين تجربه بازي در نقشهاي منفي دوست داشتني را داشته اند.

با تعيين زمان اکران فيلم کميک «جوخه خودکشي» (Suicide squad) در 5 اوت 2015، تلاش براي انتخاب بازيگر نقش «جوکر» که يکي از مهمترين نقشهاي اين فيلم است افزايش يافته است.

به گزارش اتاق خبر، در سال 2008 کاراکتر جوکر با هنرنمايي «هيث لجر» در فيلم «شواليه تاريکي» معرفي شد ولي از آن پس بود که از اين کاراکتر هيچ خبري نشد تا اينکه به عنوان يکي از نقشهاي اصلي فيلم «جوخه خودکشي» معرفي شد.«لجر» به خاطر بازي فوق العاده در اين نقش يکي از ماندگارترين کاراکترهاي «جوکر» را ارائه داد. همين هنرنمايي فوق العاده «لجر» باعث شده که استوديوي مارول براي ارائه بهترين نقش «جوکر» در فيلم «جوخه خودکشي» به آب و آتش زده و بهترين بازيگر براي اين نقش را گلچين کند.

مارول اخيرا مذاکراتي را با «جرد لتو» بازيگر شناخته شده فيلم اسکاري «کلوب هواداران دالاس» آغاز کند. اما آيا «لتو» مي تواند جايگزين مناسبي براي «لجر» فقيد باشد؟ يا اينکه آيا اين بازيگر مي تواند همانند «لجر» در کنار آرامش ظاهري، روح خبيث يک شيطان مضحک را نمايش دهد؟

در اين گزارش به معرفي 13 بازيگر شناخته شده پرداخته ايم که قابليت القاي روح خباثت را به مخاطب دارند. آنها همچنين تجربه بازي در نقشهاي منفي دوست داشتني را داشته اند.

 «آدريان برودي»

در سال 2006، برودي براي نقش جوکر انتخاب شد. در همان زمان بود که براي بازي در نقش اصلي فيلم پيانيست مجبور به کاهش وزن 15 کيلوگرمي شد و در همين زمان «لجر» براي اين نقش معرفي شد.

 «ادوارد نورتون»

«نورتون» بازي در نقشهاي منفي را در فيلمهاي «ترس اوليه» و «تاريخ مجهول آمريکا» داشته است. او در فيلم «هالک شگفت انگيز» نيز به خوبي از عهده يک نقش به ذات برآمده است.

 «جيم کري»

«کري» در کنار استعداد، از انعطاف بالايي هم برخوردار است. اگرچه او در نقشهاي «ايس ونتورا» و «ماسک» خوب عمل کرده است ولي مهرباني خاصي پشت چهره او وجود دارد.

 «جاني دپ»

مطمئنا «جاني دپ» به سختي بازي در اين نقش را مي پذيرد. ولي در صورتي که نقش جوکر را قبول کند، کاراکتر جديدي به رزومه کاري او اضافه مي شود. او در نقش جک گنجشکه به خوبي نقش يک دزد دريايي دورو و رياکار را بازي کرده است.

«کوين بيکن»

«بيکن» در فيلم «مردان ايکس» تجربه بازي در نقش متفاوت را داشته است. کوميک چهره او نيز براي کاراکتر «جوکر» خوب است ولي تا حدي از شيطنت آن کاسته و به خباثت آن مي افزايد.

«جيمز فرانکو»

 چهره معمولي «فرانکو» به خوبي بيانگر دو حالت شيطنت و بدجنسي را دارد. انتخاب او نياز به چهره پردازي را کمتر مي کند.

«استيو بوسمي»

«بوسمي» در چندين فيلم و سريال تلويزيوني نقش منفي را ايفا کرده است او قادر است به راحتي نقش يک روح منفي و خبيث و ترسناک را ايفا کند ولي براي کاراکتر جوکر کمي سست به نظرمي رسد.

«اتان هاوک»

«هاوک» در فيلم «سفيددندان» موفق عمل کرده ولي تجربه او در ارائه يک نقش منفي کميک کم است.

«تيم رابينز»

«رابينز» در کنار صداپيشگي قابليت بازي در کاراکترهاي مختلف را دارد.

«کيانو ريوز»

«ريوز» در فيلم «ماتريس» تنها تجربه بازي در نقشهاي کميک را داشته است چهره او چندان براي نقش «جوکر» مناسب نيست؛ هرچند با طراحي چهره پردازي اين امر ممکن مي شود.

«نيک کيج»

اگرچه «کيج» در نقشهاي منفي و اسطوره اي موفق بوده ولي کمتر قادر است نقش مردي با درون سياه را ايفا کند.

 «جيک جيلنهال»

او قابليت بالايي براي نقش جوکر دارد چه از نظر چهره و کوميک صورت و چه از نظر فرو رفتن در نقشهاي مختلف.

 «برادلي کوپر»

«کوپر» درکنار چهره شيطنت آميز، به خوبي قادر است به کاراکتري ترسناک، مرموز و کمدي از خود ارائه دهد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید