شناسایی ۱۸ حوضه درگیر چالش آب | اتاق خبر
کد خبر: 319124
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 19:33
مشاور وزیر نیرو با اعلام وجود ۱۸ حوضه دارای چالش منابع آب، گفت: شورای هماهنگی مدیریت منابع آب حوضه آبریز «بختگان» تشکیل شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، محمد حاج رسولی ها با اعلام تشکیل شورای هماهنگی مدیریت منابع آب حوضه آبریز «بختگان» گفت: تاکنون جلسات متعددی در شورای عالی آب تشکیل شده و ۱۸ حوضه دارای چالش منابع آب در کشور انتخاب شده و امیدواریم در این مجمع بتوانیم راهکاری برای هر حوضه و چالش‌های هر یک از حوضه‌ها به فراخور آن پیدا کنیم.

مشاور وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تبیین مسائل، مشکلات و چالش های اصلی منابع آب حوضه آبریز بختگان و ارائه آخرین وضعیت منابع و مصارف آب سدهای مخزنی درودزن و ملاصدرا در سال جاری از جمله اهداف برگزاری این جلسه بود، تشکیل شورای عالی آب را گامی مهم در برنامه‌ریزی یکپارچه و حل چالش‌های حوضه‌های آبریز دانست.

حاج رسولی ها افزود: محورهای مختلفی از جمله اهمیت طرح‌های مرزی، وضعیت آبرسانی به روستاها، تعادل‌بخشی و آب‌های زیرزمینی در این شورا مطرح شده و تشکیل شوراهای حوضه‌های آبریز از تصمیم‌های شانزدهمین جلسه شورای عالی آب است.

وی، استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و بهره‌گیری از دانش علمی و فنی در کنار تجربیات را سیاست مهمی در مدیریت یکپارچه حوضه‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد با حضور دستگاه‌های مختلف بخش صنعت، محیط زیست، وزارت کشور، جهاد کشاورزی و نماینده صنف کشاورزان مباحث رصد شود و معضلات حوضه‌های آبریز در یک برنامه‌ریزی منسجم مدیریت شود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو، تدوین ساختار آب در سه حوضه فلات مرکزی، خلیج فارس و دریای عمان و حوضه خزر و دریاچه ارومیه را از دیگر اقدامات شورای عالی آب عنوان کرد که با همکاری سایر بخش‌ها به ساماندهی و راه‌اندازی برنامه‌ای منسجم و یکپارچه می‌رسد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید