دستگیری سارق خوش اشتها | اتاق خبر
کد خبر: 319186
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 03:48
مرد میانسالی که به شیوه‌ بدل‌اندازی نسبت به سرقت گوشی‌های «آیفون ۶» اقدام می‌کرد سرانجام توسط دوربین‌های مداربسته یک مغازه شناسایی و توسط ماموران آگاهی دستگیر شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر بیست و سوم دی ماه گزارش یک فقره سرقت گوشی تلفن همراه آیفون ۶ از یک مغازه موبایل فروشی در آدرس سعادت آباد – خیایان سرو غربی به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی حدودا ۴۰ ساله با مراجعه به مغازه فروشِ گوشی تلفن همراه و به بهانه خرید گوشی تلفن همراه، به شیوه «بدل اندازی» اقدام به سرقت یک دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی ۳ میلیون تومان کرده است.

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به شیوه بدل اندازی و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

صاحب مغازه فروش گوشی تلفن همراه پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بیست و سوم دی ماه مردی حدودا ۴۵-۴۰ ساله به مغازه بنده مراجعه و درخواست خرید یک دستگاه گوشی تلفن همراه آیفون ۶ را کرد. پس از توافق بر سر قیمت گوشی، این شخص یک کاغذ کادو را از داخل کیف خود خارج کرد و به بهانه اینکه قصد دارد تا گوشی خریداری شده را به همسرش هدیه کند، از من خواهش کرد تا گوشی (جعبه گوشی) را برایش کادو کنم. پس از کادو پیچ کردن جعبه حاوی گوشی تلفن همراه آیفون ۶، این شخص عابربانکش را به من داد و همزمان جعبه کادوی حاوی گوشی را از من گرفت و در داخل کیفش گذاشت، چندین نوبت اقدام به کشیدن کارت عابر بانک در دستگاه Pozz داخل مغازه کردم اما پولی داخل حساب وجود نداشت. در ادامه این شخص ضمن عذرخواهی از من و بازگرداندن جعبه‌ کادوپیچ شده از من خواهش کرد تا برای دقایقی جعبه گوشی تلفن همراه خریداری شده را نزد خود نگه داشته تا او نسبت به تهیه پول اقدام کند و به این بهانه از مغازه خارج شد.

صاحب مغازه موبایل فروشی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از گذشت نزدیک به یک ساعت زمانی که این شخص برای گرفتن گوشی به مغازه مراجعه نکرد، به تصور اینکه ایشان از خرید گوشی منصرف شده اقدام به باز کردن جعبه کادویی کردم که تصور می‌کردم در داخل آن گوشی تلفن همراه آیفون ۶ قرار دارد اما در کمال تعجب متوجه شدم که این شخص به شیوه‌ای ماهرانه اقدام به دادن یک جعبه خالی، دقیقا به اندازه ابعاد جعبه گوشی تلفن همراه آیفون ۶ به من کرده، آن زمان بود که متوجه سرقت گوشی تلفن همراه خود شدم.

شناسایی و دستگیری متهم

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان به بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته پیش بینی شده در داخل مغازه مالباخته پرداخته و با بهره‌گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین‌ها و انجام چهره نگاری، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام «حمید . ط» ( متولد ۱۳۵۲ ) شدند که پیش از این بارها به اتهام تخریب، محکومیت مالی و آدم ربایی دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی دقیق تصویر متهم از سوی مالباخته، کارآگاهان در اقدامات پلیسی خود موفق به شناسایی مخفیگاه حمید در منطقه تهران نو – خیابان شهید غفاری شدند؛ سرانجام متهم بیستم بهمن، سوار بر یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی دستگیر شد.

در بازرسی از خودرو متهم، کارآگاهان موفق به کشف یک جعبه حاوی بسته‌های کادو پیچ شده‌ای شدند که همگی آنها دقیقا هم اندازه جعبه‌های گوشی‌های تلفن همراه به ویژه مدل آیفون ۶ انتخاب و با کاغذهای هم شکل، بسته بندی (کادو) شده بودند .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات در خصوص این پرونده در مراحل اولیه قرار دارد؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی بویژه فروشندگان گوشی‌های تلفن همراه که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت آباد شمالی – خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید