اعلام سناریوهای مقابله با خاموشی‌ تابستانی در تهران | اتاق خبر
کد خبر: 319205
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 06:26
یک مقام مسئول در توانیر سناریوهای فنی و عملیاتی در دست اجرا به منظور کاهش خاموشی‌های برق برای تابستان سال آینده تهران را تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، بهنام بيات در تشریح سناریوهای فنی و عملیاتی مقابله با خاموشی‌های تابستان سال آینده در سطح تهران، گفت: در نشستی مشترک بین شرکت توزیع برق و شرکت برق منطقه‌ای تهران، برنامه‌ریزی به منظور بهره‌برداری از پست و خطوط جدید انتقال برقی كه بيش از ۹۰ درصد پيشرفت فيزيكي دارند، انجام شد.

معاون بهره‌برداری شركت توزيع نيروي برق استان تهران با اعلام اینکه با بهره‌برداری از این تاسیسات جدید، امکان مدیریت بیشتر پیک مصرف برق تابستان سال آینده تهران فراهم خواهد شد، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود بخش از این تاسیسات تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با اعلام اینکه به منظور استفاده از حداكثري از ظرفيت پست‌هاي فوق توزيع و انتقال استان تهران، نحوه بارگيري توسط فيدرهاي ۲۰ كيلوولت تعیین شده است، اظهار داشت: حفاظت پست‌هاي فوق توزيع، برنامه‌ريزي براي كاهش قطعي‌هاي حفاظتي، هماهنگي اعمال خاموشي‌هاي با برنامه در حداقل ممكن و ارائه راهكارهاي مناسب به منظور تعاملات فني و مديريت راهبردي شبكه بين دو شركت توزيع و برق منطقه‌اي تهران از دیگر سناریوهای مقابله با خاموشی‌ها است.

وی با اشاره به راه اندازی سه پست جدید برق در تهران تا بهار سال ۹۵، افزود: پیش بینی می‌شود با راه‌اندازي اين پست‌ها بيش از ۲۰۰ مگاولت آمپر به ظرفيت توزيع برق استان تهران افزوده شود و امكان تامين برق متقاضيان مسكن مهر و بخشي از افزايش بار درخواستي مشتركان صنعتي فراهم شود.

معاون بهره‌برداري شركت توزيع نيروي برق استان تهران در پايان خاطرنشان کرد: در مجموع با اجرای سناریوهای مختلف به دنبال کاهش خاموشی‌های برق تهران برای تابستان سال آینده هستیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید