انتخاب فرد اصلح نیازمند شناخت کافی است | اتاق خبر
کد خبر: 319511
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 21:53
داریوش ارجمند در میزگرد مشارکت در انتخابات:
بازیگر سینما و تئاتر کشور در میزگرد «مشارکت در انتخابات» دانشگاه آزاد با تاکید بر نقش دانشجو در انتخابات گفت: سخنان تمامی افراد را بشنوید و سپس بهترین آن را انتخاب کنید.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، داریوش ارجمند ظهر شنبه در میزگرد«مشارکت در انتخابات» که در دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد با بیان اینکه بنده برای نخستین بار در برنامه های تبلیغاتی حضور پیدا می کنم، اظهار کرد: برای این کارم دلیل دارم چرا که بیش از 30 سال در عرصه هنر مشهد فعالیت داشتم و شاگرد دکتر علی شریعتی بودم.

وی با اشاره به اینکه پدرش اصالتا در جنوب خراسان و شهر بیرجند متولد و بزرگ شده است، افزود: جنوب خراسان از جمله  محروم ترین نقطه کشور است.

وی با اشاره به سابقه فعالیت های هنری قبل و بعد از انقلاب در خراسان رضوی ابراز کرد: متاسفانه امروز در مشهد از هنر و تئاتر خبری نیست و فعالیت های هنری به ویژه موسیقی کمرنگ شده است.

ارجمند با بیان اینکه باید در خراسان بستر فعالیت ها و حضور جوانان در عرصه های مختلف فراهم شود، عنوان کرد: جوانان آینده کشور را می سازند در همین راستا باید ذهن و روح آنها در فضای آزادی رشد پیدا کند؛ البته منظور از آزادی هرج و مرج نیست.

وی با بیان اینکه بنده نیز درفضای دانشگاهی درس خواندم  و روی صحنه تئاتر رفتم، خاطر نشان کرد: دانشجویان امروز در دانشگاه آزادی دارند و معنای آزادی هر چه دلم خواست نیست.

وی با اشاره به حاکمیت کمیت بر کیفیت در جامعه امروز بیان کرد: متاسفانه در فضای انتخابات نیز کمیت حکم فرما است بطوریکه هر کسی بیشتر رای بیاورد پیروز رقابت خواهد بود.

بازیگر سینما و تئاتر کشور با بیان اینکه حتی مفاهیمی مانند انسانیت  وشرافت مترش با کمیت زده می شود، یادآور شد:  در حالیکه ما دارای فرهنگی هستیم که کمیتی نبوده بلکه کیفیتی است؛ دین و هنر ما نیز همین گونه است.

وی افزود: براساس آموزه های دینی باید ابتدا سخنان تمام افراد را بشویم و بهترین سخنان را انتخاب کنیم لذا در مفاهیم و ارزش های دینی ما نیز بر کیفیت اهمیت ویژه تری قائل شده اند.

ارجمند خطاب به دانشجویان بیان کرد: شما باید در خودسازی به این برسید که بهترین را انتخاب کنید، کسی می تواند این کار را بکند که دانش بیشتری داشته باشد و منظور از دانش شناخت و عرفان است که به شما اجازه می دهد بهترین را انتخاب کنید.

وی تشریح کرد: زمانیکه شما می خواهید کفش بخرید، دقت نظر بالایی دارید، سر قیمت چانه می زنید چرا که به شناختی از کفش دست پیدا کردید در انتخابات نیز باید همین گونه اقدام کنید.

وی با بیان اینکه در بخش هایی از تاریخ اجازه فهمیدن به ما داده نمی شد اما ما اثبات کردیم که کیفیتی هستیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه در تاریخ گذشته ما نخبه کشی کردیم از حسنک وزیر تا امیر کبیر ما نخبه کشی کردیم اما این ها دلیل نمی شود که در فعالیت های اجتماعی و مدنی شرکت نکنید و  شما ناگزیرید و مسئولیت تاریخی دارید که انتخاب کنید.

مسئولیت نمایندگان مشهد سنگین تر است

استاد دانشگاه هنر با اشاره وضعیت شهر مشهد اضافه کرد: نمایندگان خراسان رضوی باید برای عمران شهر مشهد فرا استانی فکر کنند چرا که مشهد پایتخت معنوی ایران و تشیع جهان است.

وی با بیان اینکه دانشجو در لحظات حساس سیاسی بسیار تاثیر گذار است، عنوان کرد: امروز همه به قشر دانشجو نگاه می کنند چرا که شما فرزند خانواده هایی هستید که با امیدی شما را به اینجا رسانده اند؛ انتخاب شما خیلی مهم است و با انتخاب سایر مردم فرق می کند لذا همه سخنان را بشنوید و بهترین آنها را انتخاب کنید.

ارجمند ابراز کرد: در همین راستا در مرحله نخست باید وظیفه مدنی خود را در زمینه شرکت در انتخابات انجام دهید و این مشق دموکراسی را به هر قیمتی انجام دهید البته در تمامی انتخابات ها مشکلاتی وجود دارد که باید به مرور زمان و انتخاب های صحیح برطرف شود.

وی با اشاره به دو مفهوم نیت و عمل افراد ابراز کرد: نیت پنهان و پوشیده بوده و تنها خداوند از آن آگاه است و متاسفانه در حال حاضر ما در دوران ریا و نفاق هستیم، بنابراین وظیفه شما دانشجویان این است که در آرامش با اگاهی و دانش راهتان را انتخاب کنید.

وی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: شما اندیشه، دانش، فهم و آینده دارید شما در ازای خدمت به سرزمین تان جز سربلندی شهر و کشورتان چیزی نمی خواهید؛ خوشبختانه دانشجویان ایرانی در هر جای دنیا مانند خورشید درخشیدند برای همین چشمان دشمنان به دنبال مصادره آنها هستند.

وی با بیان اینکه چرا تا فردی حرف از مخالفت می زند او را داعش می خوانیم، افزود: ما نمایندگانی می خواهیم که حرف و عملشان یکسان باشد چرا که این مفاهیم در دین و ما رفتار پیامبر (ص) نمود و بروز عینی داشته است.

این بازیگر هنر و تئاتر کشور خاطر نشان کرد: انتخاب کردن فردی به عنوان وکیل بسیار مهم است لذا فردی را انتخاب کنید که خیلی خوب بشناسید، پاکدامن و مسلمان باشد، عاشق این خاک باشد، برای ازادی و دور نگهداشتنش از ریا و تبعیض باشد.

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید