«مرد بیست و چند انگشتی»در بازار قدم مي زند | اتاق خبر
کد خبر: 319543
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 10:46
انتشارات هرمس به تازگی نخستین مجموعه داستانی از مهدی رعنائی شامل پنج داستان کوتاهِ فانتزی یا علمی تخیلی را با عنوان «مرد بیست و چند انگشتی» را روانۀ بازار کرده است.

به گزارش اتاق خبر، انتشارات هرمس به تازگی نخستین مجموعه داستان مهدی رعنائی با عنوان «مرد بیست و چند انگشتی» را روانۀ بازار کرده است. این کتاب که مجموعۀ پنج داستان کوتاهِ فانتزی یا علمی تخیلی است، در 108 صفحه و با قیمت 8500 تومان به بازار عرضه شده است.

«مرد بیست و چند انگشتی»، اولین داستان مجموعه، دربارۀ مردی است که دچار پریشانی‌ای در کاربرد اعداد می شود و کم کم توانایی خود برای شمارش را از دست می دهد و در نهایت کار آنقدر برایش سخت می شود که تصمیم می گیرد اعداد را از زندگی اش حذف کند. «مرد نقاش» داستانِ مردی است که به خاطر توانایی فوق بشری ای که خود از آن با خبر نبوده است همسرش را از دست می دهد و «مردی که موش...» هم روایت استفادۀ نامشروع یک فرد از تواناییِ فوق بشریِ دیگری است. داستان «بی گناه» روایت کسی است که به رغم علم به غیر اخلاقی بودنِ کاری، در آن کار مشارکت می کند و در نهایت به همین دلیل هم مجازات می شود و «قصه گو» نیز داستانِ مردی است که خود کنترل زندگی اش را به دست می گیرد، اما هرآنچه برایش عزیز است را از دست می دهد.

«مرد بیست و چند انگشتی» اولین کتاب مهدی رعنائی است و به گفتۀ ناشر، تا نمایشگاه کتاب سال آینده کتاب دومِ این نویسنده نیز، «استدلال هستی شناختیِ گودل»، که کتابی فلسفی دربارۀ یکی از براهین اثبات وجود خدا است به بازار عرضه خواهد شد.

مهدی رعنایی نقدهای سینمایی جدی و صریحی دارد. او در جشن مجمع نویسندگان و منتقدین سینمای انقلاب جایزه «تندیس آینه» را برای یادداشت ««ایستاده در غبار»؛ قدرت فیلم‌سازی یک کارگردان و مخاطبانی میخکوب صندلی‌ها» دریافت کرد.

منبع:تسنيم

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید