با اجرای گروه «سون» پرونده جشنواره موسیقی فجر بسته شد | اتاق خبر
کد خبر: 319573
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 12:00
شب گذشته در آخرین اجرای زنده، سی و یکمین موسیقی فجر توسط گروه سون، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشت.

به گزارش اتاق خبر،  شب گذشته سی‌ام بهمن موسیقی پاپ شاهد هنرنمایی زنده گروه سون در سالن میلاد بود.

این کنسرت با نیم ساعت تاخیر در ساعت 21:30 و با ورود این گروه موسیقی روی سن آغاز شد. کیارش پوزشی، آرش و امیر قنادی سه خواننده این گروه مانند همیشه با لباس‌های یکدست مشکی، کار خود را با اجرای ترانه «بی‌تو میرم» از آلبوم دوم خود یعنی «دوستت دارم» آغاز کردند.
 
در حین اجرا آرش قنادی گفت: سلام به روی ماه همه شما تهرونی‌ها! امشب تهران با من می‌خواند و به این شکل اجرای اولین آهنگ به شکلی پر شور با همراهی حضار ادامه پیدا کرد.
 
تک‌آهنگ «باور» دومین قطعه‌ای بود که گروه سون آن را اجرا کردند. در ابتدای این ترانه آرش قنادی با عنوان اینکه کنسرت از حالا شروع شد، شور و هیجان زیادی را در بین حضار به وجود آورد. کیارش پوزشی آغازگر این قطعه بود.
 
قبل از اجرای ترانه سوم کیارش پوزشی خطاب به تماشاگران بیان کرد: سلام به خانم‌ها و آقایان حالتون چطوره؟ ما امشب به انرژی‌های مثبت شما نیاز داریم و از حضار خواست تا با دستان خود گروه را همراهی کنند. قطعه «خواهش» از آلبوم «دوستت دارم» با پخش ویدئوی آن و انرژی فراوان گروه سون و حضار اجرا شد.
 
ترانه «ادعا» چهارمین ترانه‌ای بود که این گروه اجرا کردند. ابتدای این قطعه‌ هادی جوادی نوازنده ساکسیفون برای چند دقیقه به شکل ویژه‌ای هنرنمایی کرد.
 
در ادامه کیارش پوزشی در چند جمله‌ بیان کرد: می‌خواهم خواهش کنم برای محبت و ابراز عشق به یکدیگر بگویید دوستت دارم. از هر فرصتی برای ابراز این جمله استفاده کنید. شاید روزی برسد که دیگر فرصتی نباشد. این قطعه نیز با پخش ویدئو همراه بود.
 
بعد از اتمام قطعه پنجم، آرش قنادی برای تاخیر نیم ساعته عذرخواهی کرد و گفت: ما را به خاطر این تاخیر ببخشید. تقصیر ما بود. سپاسگزاریم که گروه سون را قابل دانستید. این باعث افتخار ماست.
 
سپس اجرای ششمین آهنگ به نام «همش به تو فکر می‌کنم» که قطعه‌ای شاد و ریتمیک بود، آغاز شد.
 
قبل از شروع و اجرای قطعه هفتم امیر قنادی با حضار صحبت کرد و گفت: حالا نوبت من شد که به شما سلام بدهم. البته آخر برنامه (با خنده) برای این قسمت برنامه کاری را اجرا می‌کنم که در کنسرت‌های قبلی هم اجرا شده است؛ اما در دو آلبوم قبلی وجود نداشته البته ما برای شما یک تقلب روی صفحه LED1 گذاشتیم تا با خواندن آن ما را همراهی کنید. بعد از آن آرش قنادی عنوان کرد: 90 درصد آهنگ‌های ما را برادرم امیر ساخته است. این قطعه هم با همخوانی حضار به پایان رسید.
 
در اجرای این قطعه امیر قنادی گیتار کلاسیک و کیارش پوزشی با گیتار الکترونیک گروه را همراهی کردند. این آهنگ کاری پر احساس و عاشقانه بود.
 
قبل از اجرای قطعه هشتم آرش قنادی به مهمان ویژه برنامه علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمد گفت و خطاب به او بیان کرد: آقای مرادخانی ما شما را همه کاره خود می‌دانیم.
 
معرفی آهنگ «بوی عید» را نیز آرش قنادی بر عهده داشت.
 
وی بیان کرد: ما این کار را برای عید ساختیم، فکر نمی‌کنم به این زودی‌ها کاری به مناسبت عید بسازیم. قنادی کمی شوخ طبعی را به کار خود اضافه کرد و گفت: من مطمئنم که فردا بسیاری از شما فقط تصویر خواهید داشت و صدایی برایتان نمی‌ماند. آن‌هم به خاطر فریادهایی که امشب می‌زنید.
 
«بوی عیدی» با اجرای گیتار توسط امیر قنادی آغاز شد و آرش قنادی گفت: شما مردم ما را به تمام آرزوهایمان رساندید که با تشویق‌های پرشور حضار همراه شد.
 
نهمین کار به نام «یه راهی پیش روم بذار» بود. آغازگر این قطعه همراهی دستان حضار بود که برای چند دقیقه به طول انجامید. امیر قنادی آغاز کننده این کار بود.
 
کیارش پوزشی نیز بعد از شروع این آهنگ از حضار پرسید: خوش می‌گذرد؟ و در جواب گفت: مگر می‌شود تهران باشد، گروه هفت باشد و خوش نگذرد. اجرای این ترانه هم با پخش ویدئو به اتمام رسید.
 
قبل از اجرای قطعه دهم کیارش پوزشی گفت: این کار را که هر سه اجرا می‌کنیم، بسیار دوست داریم این آهنگ در مسیر ما خیلی مهم و موثر بوده است. شما هم آن را بلدید.
 
در ادامه آرش قنادی از حضار خواست تا با روشن کردن فلش‌های گوشی سالن را ستاره‌باران کنند. قطعه دهم ترانه «ستاره» بود که ویدئوی آن نیز پخش شد.
 
بعد از اجرای قطعه دهم آرش قنادی گفت: هنگامی که آهنگ قدیمی را می‌خوانم به یاد دوستان قدیمی خود می‌افتم. می‌خواهم دوست قدیمی‌مان صدرالدین حسین‌خانی را معرفی کنم که در آلبوم سوم نیز همراه ما بوده است و خواهش می‌کنم او را تشویق کنید.
 
در ادامه گروه سون از انتشار سومین آلبوم خود در روزهای آینده خبر داد.
 
سپس امیر قنادی صحبت کرد و از حضار پرسید: آهنگ جدید ما را شنیده‌اید؟ این کار را با جون و دل به شما تقدیم می‌کنیم. «اولین عشق» کار جدید گروه سون یازدهمین قطعه بود که با پخش ویدئوی آن در آخرین کنسرت پاپ سی و یکمین جشنواره اجرا شد.
 
بعد از اجرای این 11 قطعه نوبت به معرفی اعضای گروه رسید که آرش قنادی عهده‌دار این کار بود .کیارش پوزشی: خواننده، کیبورد، آرش قنادی: پیانو آکاردئون، امیر قنادی: گیتار الکترونیک و کلاسیک، بهروز علیاری: کیبورد، پیانو، پیمان لطیفی:درامز، سعید حسن‌زاده: گیتار باس، احمد حضرتی: بوزوکی، گیتار الکتریک، محمد زمانی‌ها: کیبورد، هادی جوادی: ساکسیفون، حسین شریفی: ترومبون،‌ محمد رضوانی‌زاده: گیتار الکتریک و کلاسیک، حمیدرضا نصرالهی: کوبه‌ای، پژمان فرهمند: کوبه‌ای، حسین کیانی: ترومپت، کیاوش پوزشی و امیر قنادی: آهنگساز و تنظیم‌کننده.
 
معرفی نوازندگان با هنرنمایی و همراهی بسیار پرشور حضار انجام شد و آرش قنادی در انتهای آن گفت: می‌خواهم برادرم را معرفی کنم امیر قنادی و برادر دیگر کیارش پوزشی.
 
قبل از اجرای قطعه 12، آرش قنادی با یک سوال اجازه مرخصی خواست اما امیر قنادی با تعجب گفت: بله؟ سپس کار را معرفی کرد و گفت: این آهنگ باعث شد که شما 3 جوان را بشناسید آهنگی را برای اولین بار از ما دیدید که 3 جوان در قایقی پارو می‌زدند.
 
سپس امیر قنادی که با درخواست مکرر تماشاچیان برای اجرای آهنگ «دوستت دارم» مواجه بود باخنده گفت: قول شرف می‌دهم که آهنگ «دوستت دارم» را امشب اجرا کنیم. آرش قنادی ترانه «واست می‌میرم» را به احساس پاک حضار تقدیم کرد. در اواسط کار امیر قنادی با گیتار هنرنمایی کرد و در انتهای کار قسمتی از ترانه با سه بار همخوانی حضار به پایان رسید.
 
بعد از اجرای آهنگ دوازدهم آرش قنادی گفت: می‌ نمی‌گویم که کسانی که برای ما ساز می‌زنند بهترین‌های ایرانند اما اینها بهترین دوستان ما هستند.
 
قنادی گفت: شعر و آهنگ این ترانه اولین بار به ذهن امیر آمد. این شما هستید که با همراهی‌تان به ما روح و جان می‌دهید بعد از اتمام صحبت‌های آرش قنادی، آهنگ قطعه «دوستت دارم» نواخته شد و سالن میلاد را هیجانی وصف‌ناپذیر فراگرفت.
 
«دوستت دارم» آخرین قطعه اجرایی گروه سون بود که به شکلی بسیار پرشور اجرا شد و خاتمه‌ای بسیار خوب و با شکوه برای برنامه این گروه محسوب می‌شد.
 
گروه سون در انتها از مردم برای خلق شبی رویایی و قشنگ تشکر کردند و گفتند: دوستتان داریم. عاشق شماییم. آنجایی که شما هستید، برای ما همه دنیاست. شب بر همه خوش.
 
در نهایت گروه سون با اجرای 13 قطعه خاطره‌انگیز به اجرای پاپ سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر خاتمه بخشید.
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید