امارات 20 لبنانی شیعه را اخراج کرد | اتاق خبر
کد خبر: 319765
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 20:25
ایرنا نوشت: پایگاه خبری عربی البوابه نوشت: دولت امارات یک روز پس از اعلام قطع کمک های عربستان به لبنان از اخراج 20 تبعه لبنانی شیعی از این کشور خبر داد.

اتاق خبر - براساس این خبر، امارات به 20 لبنانی شیعه اهل مناطق جنوب، البقاع و بعلبک که در امارات مشغول به کار بودند 48 ساعت مهلت داد تا این کشور را ترک کنند.

در این خبر آمده است: وزارت خارجه لبنان در گزارشی تعداد لبنانی هایی که از سال 2009 تاکنون مجبور به ترک امارات شده اند را بیش از یک هزار نفر اعلام کرد که اکثر آنها شیعه و از مناطق جنوبی لبنان بودند.
عربستان سعودی در پی کاهش قیمت نفت و مشکلات اقتصادی که فراروی این کشور است چند روز پیش اعلام کرد که کمک های مالی به لبنان را قطع می کند.

دولت امارات نیز ساعاتی پس از این اقدام سعودی ها اعلام کرد که از موضع عربستان در قطع کمک به لبنان بطور کامل و شامل حمایت می کند.

کمک های چهار میلیارد دلاری عربستان قرار بود در تجهیز ارتش و پلیس لبنان مصرف شود.
حدود پنج سال پیش نیز دولت امارات چندین شرکت لبنانی را تعطیل و شمار زیادی از لبنانی ها را از این کشور اخراج کرد و این در حالی است که طی سال های اخیر صهیونیست ها شمار زیادی شرکت در امارات به ثبت رسانده و به اصطلاح مشغول فعالیت های تجاری در این کشور کوچک عربی هستند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید