گسترش بخش خصوصی با هدف تحول‌آفرینی در آموزش‌های مهارتی | اتاق خبر
کد خبر: 319784
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 21:35
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان تهران با اشاره به ضرورت گسترش بخش خصوصی با هدف تحول‌آفرینی در آموزش‌های مهارتی گفت:کیفیت سازی شعار اصلی ماست، حتی اگر میزان آمار کاهش یابد باز هم به دنبال تربیت نیرویی با مهارت بالا و با کیفیت هستیم.

اتاق خبر: مجیدطهرانیان، مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان تهران  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در بیان سیاست های سازمان گفت:یکی از رویکردهای فنی وحره ای توجه به بحث  کیفیت در امر آموزش است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛  وی با بیان اینکه اعتقاد داریم به جای تربیت هزاران نیروی بدون مهارت بهتر است تعداد کمتر اما نیروی با مهارت داشته باشیم گفت:کیفیت سازی شعار اصلی ماست، حتی اگر میزان آمار کاهش یابد باز هم به دنبال تربیت نیرویی با مهارت بالا و با کیفیت هستیم.

 وی با بیان اینکه یکی از پردرآمد‌ترین مشاغل در کشور، مشاغل فنی است گفت:دشواری‌های کار مربی فنی بسیار بیشتر از مربی آموزش وپرورش است. چرا که آسیب‌ها در کارگاه بسیار بیشتر از آموزش و پرورش است اما درآمدهای بسیار کمی دارند.

 طهرانیان با تأکید بر اینکه آموزش‌های غیر دولتی مد نظر مااست گفت: غیر دولتی به این معنای خصوصی سازی نیست. سهم حضور بخش خصوصی باید بیش‌تر تقویت شود و به دنبال احیای بیش‌تر واگذاری امور به غیردولتی‌ها هستیم.باید به سمتی پیش رویم که سازمان‌ها به جای جذب منابع جدید به دنبال راهکاری برای استفاده بهینه از منابع و سبک‌تر کردن امورات دولت پیش روند.

 مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان تهران به نشست اخیر با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت:در آن نشست برخی از علما بر برونسپاری فعالیت‌ها و استفاده از توان بخش خصوصی در حوزه های مختلف تأکید کردند و بیان می‌کردند که دولت باید از کارهای غیرضروری اجتناب کند. حضور از این سیاست به شرطی موثر است که خودمان با خودمان رقابت نکنیم. یعنی از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت کنیم . نه اینکه بگوییم ما تنها به شما مجوز راه اندازی آموزشگاه را می‌دهیم و به بقیه موارد کاری نداریم. این نگاه اشتباهی است که باعث از بین رفتن سرمایه می شود.

 طهرانیان بیان کرد: نه تنها در برخی از موارد استفاده از حضور بخش خصوصی در سال‌های گذشته تقویت نشده، بلکه حضور دولت گسترده‌تر شد و اکثر کارها درواقع توسط دولت انجام می‌شد.

مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به وضعیت معیشتی مربیان فنی و حرفه ای گفت: به عنوان یک معلم همواره بر این تفکر بودم که تنها معلمان آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه هستند، اما تا یک ماه گذشته حضورم در سازمان، متوجه مشکلات عدیده و بسیار مربیان هم شدم. آنطور که باید از حقوق مربیان فنی و حرفه‌ای دفاع شود، رخ نداد و امروز یکی از مهمترین دغدغه‌های آقای سازگارنژاد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور موضوع معیشت کارمندان سازمان است.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید