فعالیت یک شرکت خودرو سازی ایرانی به زودی در عمان | اتاق خبر
کد خبر: 319797
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 22:43
وزیر صنعت از فعالیت یک شرکت خودرو سازی ایرانی در عمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت : توافقات انجام شده است و آماده هستیم در صنایع دیگر مانند صنایع فلزی ، فولاد ، پتروشیمی و سایر زمینه ها نیز اینکار را انجام دهیم.

اتاق خبر: وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دیدار با وزرای صنعت و تجارت و امور خارجه عمان گفت:‌ سطح همکاریهای سیاسی دو کشور در سطح بسیار بالایی است و باید تلاش کنیم در بخش های دیگر اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی روابط را ارتقا دهیم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ نعمت زاده در این دیدار گفت : عمان همیشه در شرایط سخت ، همراه ایران بوده و روابط دو کشور استراتژیک، صمیمانه و سابقه تاریخی زیادی دارد.

وی بر سرمایه گذاری های مشترک بالاخص در زمینه های ریلی ، دریایی و هوایی ، همکاری در بخش نفت و گاز و رفع نیاز دو کشور به کالا و خدمات تاکید کرد و افزود : علاقمندیم همکاریهای دو کشور به دو برابر فعلی برسد و برای توسعه روابط اقتصادی باید هر چه زودتر روابط بانکی مان را توسعه ببخشیم .

وی از فعالیت یک شرکت خودرو سازی ایرانی در عمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت : توافقات انجام شده است و آماده هستیم در صنایع دیگر مانند صنایع فلزی ، فولاد ، پتروشیمی و سایر زمینه ها نیز اینکار را انجام دهیم.

وی با ابراز تشکر از تسهیل در صدور روادید از سوی دولت عمان  اضافه کرد: ما یک نظام مطمئن را برای این موضوع با اتاق بازرگانی تنظیم می کنیم تا به خوبی از آن استفاده شود و امیدوارم در آینده صدور روادید دو کشور برای تجار ، بازرگانان و کارآفرینان برای همیشه برداشته شود.

در این دیدار همچنین وزیر امور خارجه عمان با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی سرمایه گذاری جهانی در تهران یا مسقط در آینده نزدیک گفت : برای این رویداد مهم ، اکتبر سال جاری را در نظر گرفته ایم و از آنجا که این اجلاس از اهمیت بالایی برخوردار است بهتر است نماینده ای از طرف شما و ما ، مسوولیت تهیه دستور کار اجلاس را بر عهده بگیرند .
یوسف بن علوی تصریح کرد: تسهیل در صدور روادید فقط مخصوص بازرگانان ایرانی است و با توجه به برنامه ای که داریم می توانیم دو هزار بازرگان را در سال جاری پذیرا باشیم.
وی افزود : حتی شرکتهای رسمی و دولتی ایران و با معرفی شما می توانند به اتاق بازرگانی معرفی شوند و می توانیم 24 ساعته این روادید را صادر کنیم.

یوسف بن علوی با اشاره به 4 طرح استراتژیک عمان افزود : درباره 4 طرح خط لوله گاز ، مرکز نفت خام ، ایجاد پالایشگاه های نفت خام و شرکت هواپیمایی بین المللی قرار شده است دیدارهای دو جانبه ای را با مسوولین انجام دهیم و پس از تشکیل گروههای کاری اصولی را که برای اجرای این پروژه ها کمک می کنند را تبیین کنیم.

در ادامه نشست وزیر صنعت و تجارت عمان از جدی بودن تصمیم مقامات کشور متبوع خود برای تحکیم روابط دو جانبه خبر داد.

علی السنیدی از برداشتن موانع سر راه توسعه روابط دو کشور ایران و عمان به عنوان مهمترین محور پیش رو نام برد و افزود : تسهیل صدور روادید برای تجار ایرانی، بازرگانان و صنعتگران ، ایجاد ارتباطات تنگاتنگ ازطریق بنادرو سرمایه گذاری مشترک در زمینه صندوق سرمایه گذاری حاکمیتی از دیگر زمینه های همکاری است.

وی از صدور مس ایران به عمان و فرآوری در آن کشور به عنوان یکی دیگر از زمینه های همکاری و علاقمندی کشورش نام برد و افزود : همچنین امیدواریم بتوانیم از ایران گاز وارد وپروژه هایی را هم در زمینه پتروشیمی اجرا کنیم.

السنیدی با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی از سوی عمان گفت : فکر می کنم این اجلاس بدون همکاری ایران و اتاق بازرگانی موفق نخواهد بود.

وی ادامه داد: تردیدی ندارم که کمیسیون مشترک اقتصادی برای نزدیک شدن روابط بسیار مفید خواهد بود.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید