استفاده ایران از ٣ میلیون تن ظرفیت خالی عمان برای تولید ال.ان.جی | اتاق خبر
کد خبر: 319818
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 00:18
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از سفر هیات ایرانی به عمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ایران می تواند ٢,٥ تا ٣ میلیون تن از ظرفیت خالی عمان برای تولید ال.ان.جی استفاده کند.

اتاق خبر: مدیرعامل شرکت ملی صادرات گازایران در حاشیه دیدارامروز (یکشنبه، ٢ اسفندماه) وزیر نفت با وزیر خارجه عمان در این باره که آیا قیمت گاز صادراتی ایران به عمان تعیین شده با بیان این که هنوز قیمت گاز صادراتی به این کشور مشخص نشده است، توضیح داد: برنامه ایران این است که درباره بحث هزینه تجهیزات (tooling fee) ال ان جی با طرف عمانی به توافق برسد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان این که اگر قیمت هزینه تجهیزات برای تبدیل به ال ان جی منطقی باشد می توان قیمت گاز را براساس آن تعیین کرد، گفت: ایران دیدگاه‌های خود را با عمان در این زمینه مطرح کرده و قرار است با اعلام آمادگی عمان این مذاکرات ادامه پیدا کند.

براساس گزارش وزارت نفت، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ظرفیت تاسیسات خالی ال ان جی عمان را هم اکنون ٢ تا ٢,٥ میلیون تن عنوان کرد و افزود: انتظاراین است که این تاسیسات به ایران اختصاص پیدا کند و عمان نیز از این موضوع استقبال می کند.

به گفته کاملی، تا پایان احداث خط لوله صادرات گاز ایران به عمان این میزان به دلیل مشکل عرضه گاز از سوی عمان افزایش پیدا می کند و به ٢,٥ تا ٣ میلیون تن می رسد که ایران می تواند از آن استفاده کند.

94109

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید