مجلس خبرگان به وظایفش طبق قانون عمل می کند | اتاق خبر
کد خبر: 319930
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 13:26
کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در استان هرمزگان گفت: مجلس خبرگان رهبری همچون گذشته به وظایفش طبق قانون عمل می کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی با تاکید بر وحدت تمامی جناح های سیاسی در زمان انتخابات و رقابت سالم بیان داشت: اگر همه ملت و جناح های سیاسی مطیع و گوش به فرمان ولایت فقیه باشند هیچ آسیبی به نظام نخواهد رسید. ملت مومن و انقلابی ایران با بصیرت و تبعیت از رهبری نشان دادند با تمام وجود از نظام جمهوری اسلامی حمایت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران محصول رهبری خردمندانه امام امت(ره)، وحدت و همدلی و بصیرت مردم است، بقای آن نیز به این عناصر وابسته است.

آیت الله نعیم آبادی در مورد اجرای برجام و تاثیرات آن در نظام اقتصادی کشور ابرازداشت: برخی ها به خیال این نباشند که با اجرای برجام همه چیز ارزان و فراوان می شود، بلکه تنها راه نجات ما وصل شدن اقتصاد به دین و اجرای اقتصاد مقاومتی است. مقام معظم رهبری در خصوص اجرای برجام در نامه ای به رئیس جمهوری فرمودند که به همه مسئولان دولتی تذکر داده شود که حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی وقفه و خردمندانه در همه بخش ها در جهت اقتصاد مقاومتی است و رفع تحریم ها به تنهایی برای گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم کافی نیست.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با ذکر کنایه 'از هول حلیم تو دیگ نیافتند' گفت: در قراردادها دقت کنید 12 سال دشمنان از ایران محروم بودند و بدانید دشمنان ما نیرنگ باز هستند.

وی با اشاره به جایگاه مهم مجلس خبرگان در تعیین رهبری عنوان کرد: مجلس خبرگان بعد از ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی با اجماع کامل، حضرت آیت الله سید علی خامنه ای را به عنوان رهبر انقلاب انتخاب کردند که یک خرد جمعی و انتخابی شایسته و به حق بود.

نامزد مجلس خبرگان با بیان اینکه این مجلس بعد از آن و نیز در دوره چهارم هم در حمایت از رهبری و انجام وظایف قانونی خود عملکرد خوبی داشت، افزود: رهبر فرزانه انقلاب در باب اهمیت مجلس خبرگان رهبری فرمودند در کارهایی که مربوط به من می شود نظارت کنید و تذکر دهید و همچنین تاکید کردند من کسی را شخصا نصب می کنم اگر لیاقتش را از دست داده اطلاع دهید.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری تنها کمیسیونی است که در هر دوره چند بار در حضور رهبری به طور خاص مطالب با اهمیت را منتقل می کنند و ایشان نیز پذیرای موضوعات مطرح شده هستند.

نعیم آبادی با بیان اینکه نظارت بر کارهای زیر مجموعه رهبری یک ضرورت است، ادامه داد: زیرا کارکرد کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان تقویت کننده نظام و جایگاه رهبری است.

نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از هرمزگان در مورد اینکه چرا سخنرانی اعضای این مجلس به صورت علنی از طریق رسانه ها پخش نمی شود گفت: بخشی از نطق های قبل از دستور بیان مشکلات و قسمتی نیز نقد بر عملکرد وزارتخانه ها و شخص وزیر و یا هر مسئول دولتی است. اگر لازم باشد از مسئولان دعوت می شود به عنوان سخنران که پنج نماینده حق اعتراض به گفته های وی را دارند به مسایل پاسخگو باشند. بحث علنی بودن نطق ها نیز دست خود مجلس خبرگان است که علنی باشد یا غیر علنی اما طبیعت کار خبرگان طوری است که مسائل خیلی صریح گفته می شود و ممکن است آسیب به بعضی مسائل بزند تنها بخشی از نطق ها را که قابلیت پخش داشته باشند از طریق رسانه های همگانی منتشر می شود.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید