تدوین قوانین حمایت از کارگران در مجلس | اتاق خبر
کد خبر: 319990
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 17:18
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور رفتار صادقانه را از ویژگی‌های مهم کاندیداهای مجلس عنوان کرد و گفت: نمایندگانی که به مجلس راه می یابند در جهت حفظ امنیت شغلی و ساماندهی معیشت کارگران اقدام کنند.

اتاق خبر: هادی ابوی درباره مطالبات جامعه کارگری از کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: معیشت و امنیت شغلی مهمترین مطالبه کارگران از دولت و مجلس است و این دو کلمه شعار مشترک تمام کاندیداها و ائتلاف‌ها است و انتخاب آن به منزله اوضاع نامناسب معیشت مردم و کارگران است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ به گفته وی فاصله عمیقی که بین درآمد و هزینه زندگی خانوارهای کارگری به وجود آمده موجب شده تا امرار معاش کارگران به سختی صورت گیرد.

وی افزود: طبعا نمایندگانی که با گروههای کارگری در ارتباط هستند از وضع زندگی و حقوق و دستمزد آنها آگاهند، بنابراین انتظار داریم کاندیداهایی که وعده معیشت و امنیت شغلی کارگران را می‌دهند با شناخت بیشتری از جامعه کارگری و مشکلات آنها پیگیر مطالباتشان باشند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران رفتار صادقانه را از ویژگی‌های بارز کاندیداهای مجلس عنوان کرد و افزود: توقع داریم کسانی که برای انتخابات مجلس نامزد شده‌اند وعده‌های غیرعملی به مردم ندهند و بعد از انتخابات به تعهدات خود پایبند باشند.

ابوی همچنین تدوین قوانین حمایتی از کارگران در مجلس را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد: مجلس دهم در جهت قوانین ضد اشتغال، ضد تولید و ضد کارگری اقدام نکند.

وی در پایان از نمایندگان مجلس خواست تا ارتباط و تعامل خود را با گروهها و تشکل‌های کارگری در حوزه روابط کار و موضوعات کارگری حفظ کرده و کاهش مالیات بخش تولید و حذف مالیات از حقوق حداقلی کارگران را با جدیت در مجلس دنبال کنند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید