مجلس دهم ماده 7 قانون کار را به ثمر برساند | اتاق خبر
کد خبر: 320349
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 14:55
دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس خواست تا ماده 7 قانون کار را پس از سالها به نتیجه برسانند.

اتاق خبر: رحمت الله پورموسی اشتغال، امنیت شغلی و معیشت کارگران را سه دغدغه مهم جامعه کارگری عنوان کرد و گفت: نمایندگانی که به مجلس ورود می‌کنند ماده 7 قانون کار را در اولویت قرار بدهند و در جهت تحقق خواسته‌های کارگران گام بردارند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی گفت: یکی از مطالبات ما توجه به قانون کار مصوب سال 1369 و تبصره‌های یک و دو ماده 7 قانون کار است. ماده 7 قانون کار سالهای سال است مورد غفلت واقع شده و ابتر و بدون نتیجه مانده است.

دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور خاطرنشان کرد: درصد بالایی از کارگران کشور دارای قرارداد موقت هستند و در کارهای دارای ماهیت دائم و مستمر مشغول کارند در حالی که این خلاف قانون است و نظارتی هم تاکنون بر آن صورت نگرفته است.

وی درعین حال توجه به سبد معیشت در ماده 41 قانون کار و تامین مسکن کارگران را از دیگر مطالبات جدی جامعه کارگری برشمرد و متذکر شد: کسانی که به مجلس راه می‌یابند دو وظیفه ذاتی تصویب قوانین و نظارت بر حسن اجرای مصوبات و قوانین را برعهده دارند لذا از نمایندگانی که وارد مجلس می شوند، می‌خواهیم قوانینی را به تصویب برسانند که در حمایت از کارگران، بهبود سطح معیشت و خانه دار شدن آنها باشد.

این مقام مسوول کارگری اصلاح نظام بانکی کشور را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: یکی از معضلات اصلی اقتصاد ما ساختار نامتوازن بانکی است. بیشتر کارخانه‌هایی که به تعطیلی کشیده شده‌اند به دلیل دریافت وام‌ با بهره‌های سنگین 28 درصد و30 درصد و ناتوانی در بازپرداخت اقساط بوده که نتوانسته‌اند کارخانه را حفظ کنند و این امر موجب بیکاری کارگران و تعدیل نیروهای کار شده و اشتغال را از بین برده است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید